TS Zagłębie Lubin ponownie w czołówce

W hali imienia Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym, rozegrano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Seniorów w tenisie stołowym z udziałem 24 zawodniczek i 74 zawodników. W kategorii seniorek wygrała zawodniczka Zagłębia Lubin – Ada Jończyk.

Od lewej stoją: Agnieszka Maluszczak, Kamila Gruchała, Kamila Gruchała i trener Sławomir Słowiński

Na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Gaworska (AZS UE Wrocław), a dalsze pozycje wywalczyły: 3. Elżbieta Kwiatkowska (Rokita Brzeg Dolny), 4. Agnieszka Maluszczak (Zagłębie Lubin). Wśród seniorów najlepszy był Nestor Wasylkowski (Odra Głoska), a drugi był Michał Galas (Odra). Na dalszych miejscach byli: 3. Krzysztof Kaczmarek (niestowarzyszony), 4. Jakub Załuski (niestowarzyszony).

– Ostatni weekend był dla nas dość pracowity – wyjaśnia prezes TS Zagłębia Lubin Krzysztof Łachowski. – Po zwycięskich dwóch meczach ligowych rozegranych w sobotę przyszedł czas na udział w turnieju indywidualnym. Nasze zawodniczki pod opieką trenera Sławomira Słowińskiego wystartowały w wojewódzkim turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski, w którym zaprezentowały się bardzo dobrze zdobywając cenne punkty w klasyfikacji klubowej drużyn dolnośląskich. W drabince turniejowej zawodniczki Zagłębia spotkały się w półfinale i mogliśmy oglądać bardzo zacięty pojedynek w walce o finał, z którego ostatecznie zwycięsko wyszła Ada. Agnieszka ostatecznie zajęła czwarte miejsce w całym turnieju. W zawodach wystartowała również nasza najmłodsza zawodniczka Kamila Gruchała, która jest jeszcze juniorką ale zdobywała cenne doświadczenie w grach z zawodniczkami z klasy seniorskiej – puentuje szef lubińskiego klubu tenisa stołowego.

Dzięki zwycięstwu w turnieju Ada Jończyk zapewniła sobie bezpośredni udział w III turnieju Grand Prix Mistrzostw Polski Seniorek, który odbędzie się 26 stycznia w Łomży. – Cieszę się, że po raz kolejny zawodniczka Zagłębia Lubin wystąpi w ogólnopolskim turnieju najwyższej rangi. Mamy jasno określone cele na ten sezon i chcemy je w pełni zrealizować. Wielu zawodników i trenerów z całej Polski z zaciekawieniem obserwuje nasze postępy. Śmiało mogę stwierdzić, że już niedługo nasza obecność na ogólnopolskich arenach nie będzie już dla nikogo zaskoczeniem – dodaje Krzysztof Łachowski

Drużyna kobieca Zagłębia Lubin 20 stycznia rozpoczyna rozgrywki w Pucharze Polski, które odbędą się na spotkaniu wyjazdowym w Lubaniu.

http://www.dozts.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2854&Itemid=1

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz