Tenisistki stołowe na Grand Prix Polski

76

Udany występ tenisistek stołowych TS Zagłębie Lubin w 1. Grand Prix Polski Seniorów. W Białymstoku Ada Jończyk i Paulina Knyszewska wywalczyły dobre pozycje w rankingu.

Paulina Knyszewska i Ada Jończyk (fot. Archiwum zawodniczek)

W eliminacjach grupowych Paulina Knyszewska wygrała trzy pojedynki i przegrała tylko jeden, zajmując ostatecznie drugie miejsce w grupie. Zapewniło to jej awans do pierwszej 16-tki Grand Prix. Niestety w walce o pierwszą ósemkę uległa w pojedynku z Dominiką Wołowiec (Bronowianka Kraków). W kolejnym meczu pokonała Aleksandrę Falarz (GLKS Nadarzyn) i zakończyła swój występ w turnieju na miejscu 9-12.

Adzie Jończyk nie udało się awansować z fazy grupowej i walczyła dalej w turnieju „pocieszenia”, w którym wygrała kolejny pojedynek z wyżej od siebie notowaną zawodniczką Alicją Łebek (IKTS NOTEĆ Inowrocław). To zwycięstwo zapewniło jej miejsce 25-28 w drabince turniejowej.

Zwyciężczynią turnieju seniorek została Natalia Bajor (AZS UE Wrocław) pokonując w finale Katarzynę Węgrzyn (AZS UE Wrocław).