Teatr w kinie: „Anioły w Ameryce”

Dwa razy w miesiącu, w poniedziałkowe popołudnia na widzów lubińskiego kina Helios czekają wielokrotnie nagradzane spektakle w gwiazdorskiej obsadzie, zarejestrowane w systemie HD z udziałem publiczności w najbardziej cenionych teatrach Europy: Royal National Theatre oraz Comédie-Française. Już 11 września o godzinie 18.30 pokazana zostanie pierwsza część „Aniołów w Ameryce”.

Widzowie przeniosą się do Ameryki, połowy lat 80. XX wieku. Grupa nowojorskich gejów zmaga się z problemami życia w wielkim mieście, tożsamości płciowej i kulturowej w czasach przemian obyczajowych, szalejącego kryzysu, pandemii AIDS i konserwatywnych rządów administracji Ronalda Regana.

Dwaj główni bohaterowie są chorzy na AIDS. Jeden z nich, Prior Walter, zastanawia się, czy jest przy zdrowych zmysłach, ponieważ zaczyna widzieć duchy i anioły. Drugi – Roy Cohn – to postać ponoć stworzona przez autora na kanwie prawdziwej postaci ze świata amerykańskiej polityki. Roy nie może uwierzyć, że zapadł na AIDS, ponieważ sądził zawsze, że tylko „szarzy ludzie” mogą zachorować na tę chorobę.

Drugą część „Aniołów w Ameryce” będzie można obejrzeć w lubińskim Heliosie 25 września.

Później wyświetlone zostaną jeszcze: „Wieczór Trzech Króli” (9 października), „Piotruś Pan” (23 października), „Kto się boi Wirginii Wolf” (6 listopada), „Yerma” (20 listopada), „Opętanie” (11 grudnia) i „Cyrano de Bergerac” (25 grudnia).

Szczegóły na temat cyklu można znaleźć na www.helios.pl.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz