Sukcesy na planszach Krakowa i Szczecina

109

W Krakowie odbyła się XVI edycja międzynarodowego turnieju „O miecz Zerwikaptur Longinusa Podbipięty”. Szpadziści MDK Olimp Lubin również nie mogli przejść obojętnie obok tego wydarzeni i wzięli w nim udział.

Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych – indywidualnie oraz drużynowo. Rywalizacja drużynowa, z powodu braków kadrowych, wymagała, aby nasi zawodnicy współtworzyli drużyny z innymi klubami, a sami także zapraszali innych zawodników do wspólnych walk w jednym teamie.

Oliwia Jajko wraz z drużyną UKS Start Opole – wywalczyła 1 miejsce w turnieju w kategorii młodzik. W rywalizacji drużyn juniorskich wystartowała drużyna w składzie: Martyna Jakubowska, Paulina Skiba, Gloria Klughardt – zawodniczki UKS MDK Olimp Lubin zajęły 3 miejsce.
Do drużyny juniorów młodszych (Bartosz Kitliński, Olaf Jakubowski) dołączył Kacper Morek z klubu Szpada Wadowice. Wspólnie stanęli na drugim stopniu podium. Zawodnicy doskonale znają się ze wspólnych obozów szermierczych, które już od kilku lat organizowane są w Borowicach k/Karpacza. Drużyna przyjęła nazwę „Borowice Team”.

Oliwia Jajko wraz z drużyną UKS Start Opole – wywalczyła 1. miejsce w turnieju w kategorii młodzik. W rywalizacji drużyn juniorskich wystartowała drużyna w składzie: Martyna Jakubowska, Paulina Skiba, Gloria Klughardt – zawodniczki UKS MDK Olimp Lubin zajęły 3. miejsce.

Nasi najmłodsi zawodnicy – kategoria dzieci – drużyna w składzie: Dawid Szylko, Błażej Litwin, Aleksander Śmigielski – wywalczyli 3 miejsce.

Dnia 19 maja 2018, również w Krakowie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski seniorów. Lubiński klub reprezentowali: Tomasz Kałuziński, który zajął 45 miejsce oraz Piotr Kołpa, który był 54.

Natomiast w Szczecinie, 19 maja 2018, młodsi szermierze rywalizowali podczas XI Turnieju Szermierczego „Puchar Gryfka”. Sukcesy na swoim koncie zapisali: