Strażackie ognisko noworoczne

Już po raz szósty na terenach zielonych przy remizie strażackiej w Raszówce, odbyło się Strażackie Ognisko Noworoczne. Jak co roku, było bardzo wiele atrakcji i mieszkańcy Raszówki byli bardzo zadowoleni.

Ognisko rozpoczęło się prelekcją st.kpt. Mariusza Sałaty, zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Polkowicach. Kapitan Sałata opowiadał o zagrożeniach, jakie mogą spotkać nas w życiu.  Dawał rady i wskazówki jak unikać niebezpiecznych sytuacji.

– Największym zagrożeniem dla nas samych jest rutyna, niedokładność i lenistwo. Jeśli wyeliminujemy te czynniki z naszego życia,  sami sobie zapewnimy bezpieczeństwo. Musimy dbać o swoje domy i rodziny, wtedy zminimalizujemy ryzyko niemal do zera – mówił druh Mariusz Sałata.

Na przybyłych gości czekało wiele smakołyków, między innymi pyszny bigos czy zupa gulaszowa, można było również upiec przy ognisku kiełbasę. Nie brakowało również smakołyków dla najmłodszych. Kobieca część drużyny spisała się na medal, częstując przybyłe licznie dzieci domowymi wypiekami. Jednak największy aplauz zebrał pokaz sztucznych ogni, który strażacy przeprowadzili wieczorem. Każdy mógł się nauczyć jak bezpiecznie odpalać fajerwerki.

– Otwieramy ten rok jako OSP Raszówka z wielkimi planami. Rozwijamy się po to, by dbać o bezpieczeństwo naszych sąsiadów. Mamy jeszcze sporo do zrobienia, ale szczególnie dumny jestem z naszej kobiecej drużyny, która na zawodach powiatowych okazała się lepsza od naszych druhów i to musimy nadrobić. Do boju chłopcy! – mówił Damian Dobrowolski, prezes OSP Raszówka.

Źródło: AI/ug.lubin.pl

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Strażackie ognisko noworoczne"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
hehehe
Gość
hehehe
13 dni 20 godzin temu

A cóż to za zabawy ? Wy macie gasić a nie rozpalać 😀
A tak poważnie, z sympatią obserwuje się takie lokalne inicjatywy zacieśniające międzyludzkie więzi zwiększające bezpieczeństwo idf9Fh pełniące rolę integracyjną wśród mieszkańców. Brawo Wy 🙂

gosc
Gość
gosc
12 dni 20 godzin temu

damian i strażacy brawo, aby tak dalej i strażaczki

wpDiscuz