Sokół Lubin zajmuje czwartą lokatę w klasyfikacji

254

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Kadetów w Lekkiej Atletyce. Po trzech dniach startów w Poznaniu, historyczny sukces w klasyfikacji medalowej klubów, odnotował MLKS „Sokół” Lubin.

Z dorobkiem dwóch złotych i jednego srebrnego medalu zajęliśmy czwarte miejsce wśród ponad 220 klubów sklasyfikowanych w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Swoim sukcesem, przyczyniliśmy się również, do pierwszego w historii zwycięstwa Dolnego Śląska w kategorii punktowej województw.

Startami indywidualnymi, reprezentowały nas dzisiaj dziewczęta w biegu na dystansie 100 metrów przez płotki. Podopieczna trenera Andrzeja Szczupaka – Julia Góreczna zajęła VII miejsce z wynikiem 14,58. Natomiast wychowanka trenera Jarosława Szeremety – Martyna Tylak zajęła X miejsce, ustanawiając wynikiem 14,87 rekord życiowy.