Ruszają konsultacje w sprawie zmiany granic

8

W gminie wiejskiej Lubin 21 stycznia ruszają konsultacje z mieszkańcami. Będą oni odpowiadać na dwa zasadnicze pytania: czy są za włączeniem siedmiu sołectw z gminy do Lubina oraz czy są za włączeniem do gminy części terytorium miasta.

Fot. Pixabay

Te konsultacje to pokłosie dwóch uchwał dwóch rad – miejskiej Lubina oraz gminy Lubin – oraz część procedury zmiany granic samorządów. Lubin chce wchłonąć siedem wsi: Chróstnik, Krzeczyn Wielki, Miroszowice, Obora, Osiek, Szklary Górne i Kłopotów. Gmina Lubin zaś przejąć osiedle Krzeczyn Wielki oraz miejską część terenów Strefy Aktywności Gospodarczej.

Mieszkający w gminie będą mogli się wypowiedzieć w obu sprawach od 21 stycznia do 8 marca. Papierowe ankiety z dwoma pytaniami będą rozdawane między innymi podczas zebrań wiejskich, indywidualnych spotkań z mieszkańcami oraz podczas dyżurów w poszczególnych miejscowościach. Taką ankietę można będzie też otrzymać w Referacie Organizacyjnym i Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy w Lubinie w pokoju nr 28. W tym przypadku będzie ona dostępna od 25 lutego do 8 marca.

Ankiety będą anonimowe. Wyniki konsultacji mają charakter opiniodawczy i trafią poprzez wojewodę do ministra spraw wewnętrznych i administracji. Ostateczną decyzję w sprawie zmiany granic obu samorządów podejmie rada ministrów. Rozstrzygnięcia w takich sprawach wydawane są zawsze do 31 lipca i wchodzą w życie od 1 stycznia następnego roku.

Szczegóły na temat konsultacji można znaleźć w zarządzeniu wójta gminy Lubin: zarządzenie.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość