„Ptaki śpiewają w Kigali” w Kulturze Dostępnej

W najbliższej Kulturze Dostępnej w lubińskim Heliosie będzie można obejrzeć film „Ptaki śpiewają w Kigali”. Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa pojedyncze bilety na to wydarzenie.

Kultura Dostępna to cykl, w ramach którego pokazywane są tylko polskie filmy, a bilet kosztuje zaledwie 10 zł. Seanse odbywają się w czwartki, od tego roku nie tylko o godzinie 18, ale i o 13.

W najbliższy czwartek, 11 stycznia o godzinie 13 i 18 wyświetlony zostanie film „Ptaki śpiewają w Kigali”. To wstrząsająca opowieść o przyjaźni i przebaczeniu. Jest rok 1994. Po tym jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna (Jowita Budnik), polska ornitolog, która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Gdy zaczyna się ludobójstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi, Claudine. Anna pomaga ocalonej uciec do Polski. Po przylocie do kraju kobiety próbują otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć, ale nie są w stanie wpisać się w rutynę codziennego życia. Po kilku latach Claudine decyduje się na powrót do ojczyzny. Anna postanawia wyruszyć wraz z przyjaciółką w tę niezwykle emocjonalną podróż do samego serca Afryki.

Szczegóły na temat cyklu można znaleźć na stronie www.helios.pl.

Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa pojedyncze bilety na najbliższy seans w ramach Kultury Dostępnej, na 11 stycznia. Otrzymały je dwie osoby, które jako pierwsze dodzwoniły się do nas w środę, 10 stycznia, o godzinie 10.00.

Bilety wygrali: Daniel Ryfa i Teresa Piela. Gratulujemy!

Kultura Dostępna w 2018 roku:

18 stycznia „Na układy nie ma rady”

25 stycznia „Twój Vincent”

1 lutego „Człowiek z magicznym pudełkiem”

8 lutego „Tarapaty”

15 lutego „Po prostu przyjaźń”

22 lutego „Zgoda”

1 marca „Habit i zbroja”

8 marca „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”

15 marca „Botoks”

22 marca „Najlepszy”

29 marca „Reakcja Łańcuchowa”

5 kwietnia „Cicha noc”

12 kwietnia „Dzikie róże”

19 kwietnia „Pewnego razu w listopadzie”

26 kwietnia „Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie”

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz