Policjanci uczą i bawią

Najmłodsi lubinianie mogli dziś poznać zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zapewnili im to tutejsi policjanci, którzy przez liczne zabawy uczyli pociechy. Dzieci, które pojawiły się w galerii Cuprum Arena wyszły z ogromną dawką wiedzy.

Policjanci uczyli dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa, ale też samoobrony oraz pierwszej pomocy. Uczestnicy chętnie przyswajali wiedzę teoretyczną, jak i uczestniczyli w zadaniach praktycznych. Każde dziecko miało okazję spróbować swoich sił w przeprowadzeniu pierwszej pomocy.

– Chcemy zachęcić dzieci do tego, aby przestrzegały zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie tylko teorią i nie tylko tym, że odwiedzamy dzieci w szkole opowiadając o bezpieczeństwie, ale również przez zabawy – mówi Sylwia Serafin, KPP w Lubinie.

O tym, jak należy udzielać pierwszej pomocy, uczyli najmłodszych lubińscy strażacy oraz policjanci.

– Bardzo często zdarza się tak, że starsze dzieci mają młodsze rodzeństwo, które niestety może się czymś zadławić. Chcemy, żeby te dzieci miały wiedzę jak pomóc, czy maluszkowi czy osobie dorosłej w przypadku jakiejś tragedii – mówi Sylwia Serafin.

Uczenie przez zabawę to dla najmłodszych jeden z najlepszych sposobów na szybkie przyswojenie zdobytej wiedzy.

– Dzieci mają dzisiaj bardzo dużo atrakcji. Jest quiz z pytaniami, na które dzieci bardzo chętnie odpowiadają i dostają za to nagrody. Jest miasteczko ruchu drogowego, które specjalnie tutaj, dla naszych dzieci przyjechało z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu – dodaje policjantka.

– Najbardziej podoba mi się krav maga, bo mogę nauczyć się tego stylu walki – mówi Krzyś, uczestnik akcji.

Oczywiście ogromną atrakcją dla dzieci był Komisarz Lew, z którym chętnie robiły sobie zdjęcia. Najmłodsi uczestnicy zdobyli także nagrody, takie jak maskotka policyjna czy pendrive. Wszystkim uczestnikom akcji policjanci rozdali także odblaski.

AG

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz