Policjanci spotkali się z mieszkańcami Przylesia

10

W spółdzielni Mieszkaniowej „Nowa” w Lubinie odbyło się spotkanie policjantów z mieszkańcami osiedla Przylesie. Chodziło o to, by omówić i wypracować wspólne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców tego rejonu miasta. Była to dobra okazja, aby usłyszeć, z jakimi problemami lokatorzy spółdzielni najczęściej się spotykają, jakie mają oczekiwania względem policji, a przede wszystkim omówić sprawę bezpieczeństwa. Uczestnicy spotkania mieli również możliwość zapoznać się z różnymi metodami działania sprawców oszustw, „na wnuczka”, „policjanta” czy „pracownika socjalnego”.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele policji, prezes spółdzielni i sami lokatorzy. Funkcjonariusze chcieli usłyszeć, z jakimi problemami mieszkańcy najczęściej się spotykają i jakie mają oczekiwania względem policji. Uczestnicy spotkania poruszyli najbardziej nurtujące ich sprawy dotyczące zarówno bezpieczeństwa mieszkańców, jak i kontaktów z funkcjonariuszami. Wskazywali obszary oraz aspekty, gdzie pojawiają się największe problemy.

Naczelnik wydziału prewencji omówił zagrożenia, a także sposoby ich skutecznego minimalizowania. Podkreślał ogromne znaczenie, jakie ma dla policji bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta. Na koniec spotkania naczelnik dodał, jak bardzo ważne jest zaangażowanie społeczeństwa w bezpieczeństwo i informowanie policji o każdej niepokojącej sytuacji, aby policjanci mogli jak najszybciej dotrzeć na miejsce przestępstwa czy wykroczenia i skutecznie podjąć działania. 

Dzielnicowi rozdali plakaty i przypomnieli o programie pn. „Dzielnicowy bliżej nas”, a także możliwości korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjantka z zespołu ds. profilaktyki społecznej rozdała każdemu uczestnikowi spotkania ulotki informacyjno-edukacyjne, dotyczące oszustw na szkodę osób starszych.

Źródło: lubińska policja

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość