Policjanci spotkali się z mieszkańcami

Policjanci spotkali się z mieszkańcami gminy Lubin. Spotkanie miało charakter otwartej dyskusji, służącej wymianie informacji dotyczących głównych zagrożeń widzianych oczami lokalnego społeczeństwa, a także związanych z tym oczekiwań w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Wiodącym celem było ukazanie idei „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, a także przestrzeganie seniorów przed oszustami. Funkcjonariusze swoją uwagę skupili również na promowanie elementów odblaskowych, poprawiających widoczność osób pieszych.

Lubińscy funkcjonariusze chcąc ograniczać zjawiska oraz zachowania, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia, a także włączyć obywateli w wypracowanie wspólnych rozwiązań mających przede wszystkim na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa, w świetlicy w Raszówce spotkali się z mieszkańcami miejscowości Raszówki i Karczowisk.

Z ramienia lubińskiej policji w spotkaniu uczestniczył naczelnik wydziału prewencji podkom. Piotr Dwojak, kierownik rewiru dzielnicowych asp. szt. Piotr Smolarek, dzielnicowy st. asp. Konrad Szewczyk oraz policjant z wydziału ruchu drogowego asp. szt. Zbigniew Szóstka.

Jednym z paneli tematycznych było przedstawienie zebranym działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, który omówił naczelnik wydziału prewencji. Policjant wytłumaczył zebranym zasady działania tego narzędzia informatycznego oraz zachęcał mieszkańców do korzystania z możliwości zgłaszania policji wszelkich problemów za pomocą tej innowacyjnej aplikacji. Uczestnicy dowiedzieli się więcej o idei realizowanego programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz o mobilnej aplikacji „Moja komenda”, dzięki której przy użyciu smartfona, każda osoba może uzyskać m. in. informacje o danych kontaktowych swojego dzielnicowego, czy też o adresie najbliższej jednostki policji.

Korzystając z okazji bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami, policjanci przestrzegali także zebranych przed przestępcami działającymi metodą na tak zwanego ,,wnuczka’’, ,,policjanta’’, czy ,,pracownika opieki społecznej’’. Policjanci informowali o sposobach radzenia sobie z przestępcami. Apelowali do zebranych o właściwe zabezpieczenie dokumentów, oraz ostrożności przy udostępnianiu swoich danych personalnych.

Drugą część spotkania zajęły ostrzeżenia dot. zagrożeń w ruchu drogowym. Policjanci przypominali, o znowelizowanej ustawie Prawo o ruchu drogowym, która nakłada na wszystkie osoby, poruszające się po zmroku w terenie niezabudowanym, obowiązek używania elementów odblaskowych. Na koniec spotkania, wszystkim zgromadzonym rozdano kamizelki odblaskowe.

Źródło: KPP Lubin

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
gość
gość
11 miesięcy 6 dni temu

Stare dziadki powinny po zmroku siedzieć w domu, a nie łazić po drogach.

wpDiscuz