Plebiscyt ruszył. Wybieramy najlepsze pomysły!

Od dziś do końca lipca można głosować na najlepsze projekty w drugiej edycji budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Do wzięcia jest łącznie 600 tys. zł. W naszym regionie o głosy walczą miłośnicy piłki nożnej i… psów.

„Aktywny Dolny Śląsk” ma pomóc mieszkańcom województwa w rozwoju i popularyzacji sportu i turystyki. O tym, który pomysł zostanie poparty dotacją, zadecydują sami Dolnoślązacy. Wygrają te projekty, które zdobędą najwięcej głosów internautów.

W tym roku Urząd Marszałkowski przeznaczył na program 600 tysięcy złotych. Pula ta została równo podzielona między pięć subregionów. W całym do plebiscytu zakwalifikowano 61 wniosków, z czego dziesięć to pomysły mieszkańców naszego regionu.

Wśród projektów, które znalazły się w tegorocznej edycji „Aktywnego Dolnego Śląska” znalazł się turniej Piłkarskie Niższe Ligi Cup. Impreza ta jest już dobrze znana miłośnikom lokalnego futbolu. Jego pierwsza letnia edycja, emitowana przez TV Regionalna.pl, cieszyła się dużą popularnością i została wybrana najlepszą imprezą Zagłębia Miedziowego w 2016 roku. Druga odbędzie już w najbliższy weekend. Zawody swoim patronatem objął Polski Związek Piłki Nożnej.

Organizatorzy przewidują, że w turnieju weźmie udział około 400 zawodników z powiatów: lubińskiego, legnickiego, głogowskiego, polkowickiego, jaworskiego, złotoryjskiego, górowskiego i Legnicy. – W pierwszym dniu zawodów rozgrywana będzie faza grupowa, zaś dzień później najlepsze drużyny staną do rywalizacji w fazie pucharowej. Dla uczestników mamy atrakcyjne nagrody, a cała impreza transmitowana będzie w regionalnej telewizji – zachęca Adam Michalik, pomysłodawca i główny organizator PNL Cup.

Oprócz piłkarskiego turnieju o poparcie sąsiadów zabiegają też inne ciekawe inicjatywy. Mieszkańcy wpadli na pomysł zorganizowania wiosennego dogtrekkingu, czyli spaceru z psem w asyście profesjonalnych treserów (opis projektu TUTAJ), a także chcieliby powstania szkółki piłkarskiej dla młodych zawodników w Oborze (TUTAJ).

Głosować może prawie każdy mieszkaniec województwa. Wystarczy mieć tylko dostęp do Internetu, telefon komórkowy i ukończone 16 lat. Głosować można tylko poprzez stronę internetową Aktywny Dolny Śląsk. Każdy głos będzie potwierdzony bezpłatnym kodem SMS wysłanym na podany numer telefonu komórkowego. Z jednego numeru telefonu będzie można potwierdzić trzy głosy oddane przez trzy różne osoby (numer PESEL można wpisać tylko raz). W sierpniu ogłoszona zostanie lista zwycięzców, a projekty będą realizowane od początku października do końca marca przyszłego roku.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz