Październikowy DKF

84

Między innymi „Przypadek” oraz film „Miles Davis i ja” będzie można obejrzeć w październikowym DKF-ie w lubińskim kinie Muza.

„Miles Davis i ja”
„Miles Davis i ja”

Na początek, 5 października pokazany zostanie właśnie film „Miles Davis i ja”. W kolejne środowe wieczory będzie można obejrzeć produkcje: „Geniusz” (12 października), „Królestwo” (19 października), „Przypadek” (26 października).

Seanse jak zwykle będą się odbywać w środy o godzinie 19. Bilet na jeden film kosztuje 12 zł. Można też kupić karnet na wszystkie sierpniowe pokazy za 35 zł. Szczegóły można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu.

O filmach:

miles-davis-i-ja-2„Miles Davis i ja”

Jazz to improwizacja. Takie też było życie legendarnego Milesa Davisa. Nie miało przy tym nic wspólnego z aksamitnym brzmieniem trąbki, którym zaczarował publiczność na całym świecie. Do dziś uchodzi za niekwestionowaną supergwiazdę jazzu, jednego z najbardziej wpływowych muzyków w historii; to dzięki jego rewolucyjnemu, innowacyjnemu podejściu do instrumentów, rytmu i gry zespołowej powstały odrębne gatunki muzyczne. W życiu prywatnym mierzył się z uzależnieniem od twardych narkotyków, alkoholu, lekarstw, chorobami, bólem i niekończącymi się depresjami. Ale kiedy stawał na scenie, publiczność zamierała w zachwycie. „Miles Davis i ja” to poruszająca, szczera, pozbawiona glamouru i blichtru opowieść o Milesie Davisie, największej gwieździe jazzu i nieszczęśliwym człowieku. W rolach głównych Don Cheadle i Ewan McGregor.

geniusz„Geniusz”

Historia skomplikowanej relacji słynnego amerykańskiego pisarza Thomasa Wolfe’a i jego wydawcy, Maksa Perkinsa, który odkrył dla świata takich literackich gigantów jak F. Scott Fitzgerald i Ernest Hemingway. W roli Perkinsa – laureat Oscara Colin Firth, a jego protegowanego Thomasa Wolfe’a zagrał dwukrotnie nominowany do nagrody Akademii Jude Law. Partnerują im trzykrotnie nominowana do Oscara Laura Linney, nominowany do Złotego Globu Guy Pearce jako F. Scott Fitzgerald, dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Dominic West jako Ernest Hemingway oraz laureatka Oscara Nicole Kidman. „Genius” powstał na podstawie nagrodzonej prestiżową The National Book Award biografii autorstwa Scotta Berga pt. „Max Perkins: Editor of Genius”.

krolestwo„Królestwo”

„Królestwo” zamyka słynny dokumentalno-przyrodniczy cykl: „Mikrokosmos” (1996), „Makrokosmos” (2001) i „Oceany” (2009). Tym razem twórcy skoncentrowali się na zwierzętach lądowych, zabierając widza w cudowną podróż przez tysiące lat, aby oczami zwierząt na nowo odkryć dobrze nam znane europejskie terytoria i opowiedzieć historię natury, naszego kontynentu i człowieka od epoki lodowcowej do czasów współczesnych. Zapierające dech w piersiach ujęcia zwierząt, fenomenalne obrazy przyrody i wyjątkowa rola Puszczy Białowieskiej, jedynego miejsca na świecie, które najlepiej oddaje charakter lasu w postaci, w jakiej istniał tysiące lat temu, jeszcze nietkniętego działalnością człowieka.

przypadek„Przypadek”

Zrealizowany w 1981 roku „Przypadek” trafił na polskie ekrany dopiero po sześciu latach, w zupełnie innej atmosferze. Jak się wtedy okazało, film Kieślowskiego nie epatował tonem oskarżenia, przeciwnie – można w nim było spostrzec dzieło poświadczające rezygnację z politycznej doraźności. Film pokazuje trzy różne losy jednego człowieka, Witka Długosza (Bogusław Linda), trzy potencjalne życiorysy jednej osoby, zależne wyłączne od przypadku.


POWIĄZANE ARTYKUŁY