Olsztynianie zgarnęli pełną pulę

18

Na parkiecie Hali Urania spotkali się podopieczni Andrea Gardiniego i Gheorghe Cretu. 29. seria spotkań PlusLigi to przedsmak fazy play-off o miejsce piąte, o które walczyć będą właśnie siatkarze Cuprum i AZS Indykpolu Olsztyn.

Po błędzie rozegrania Pawła Woickiego, lubinianie wyszli w tym spotkaniu na prowadzenie 0:1. Na 0:2 szybko podwyższył przyjmujący Cuprum Rafail Koumentakis. Do kolegów dołączyli Kaczmarek i Gunia, którzy podwyższyli na 1:4. Goście w pierwszym secie grali bardzo pewnie w elemencie bloku. Tak właśnie przyjezdni zdobyli ostatni punkt w tej części meczu wygrywając 17:25 (0:1).

W drugim secie dobry akcent w ekipie gospodarzy dali Woicki i Aleksander Śliwa. Olsztynianie dobrze blokowali, a do tego pewniej grali na skrzydłach. Ta część meczu padłą łupem gospodarzy, którzy wygrali 25:17 (1:1).

Już na początku trzeciego seta, podopieczni Andrea Gardiniego znokautowali gości. Skuteczne ataki ze środka Jakuba Kochanowskiego, połączone ze znakomitym blokiem dało Indykpolowi rezultat 6:0! Choć goście gonili wynik to ostatecznie nie byli w stanie wygrać tej części meczu. Olsztyn zwyciężył 25:21 (2:1).

Czwarty set był bardzo wyrównany. Świadczą o tym końcowe wyniki, 21:21, 22:22 i 23:23. Po chwili dwa szybkie ataki wykonali gospodarze, którzy wygrali 25:23 i cały mecz 3:1.