Nowy, wyjątkowy strażak w lubińskiej komendzie

1767

Pies Strażak Bartek został oficjalną maskotką lubińskich strażaków. Będzie od tej pory bawić i edukować najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Maskotka to prezent-niespodzianka od starosty lubińskiego z okazji przypadającego niedawno Dnia Strażaka.

– Plan zakupu Psa Strażaka narodził się podczas zeszłorocznych obchodów. W tym roku postanowiliśmy zrobić strażakom niespodziankę i razem z nami na lubińskim rynku podczas obchodów Dnia Strażaka pojawił się nowy funkcjonariusz. W ten sposób chcieliśmy podziękować za ciężką i niebezpieczną służbę, jaką dla nas, mieszkańców powiatu lubińskiego, strażacy wykonują każdego dnia – mówi starosta lubiński Adam Myrda.

Pies Strażak otrzymał od starosty imię Bartek. To swego rodzaju podziękowanie dla wolontariusza ze Ścinawy, który zgodził się wcielić w sympatyczną kudłatą postać podczas upalnego dnia obchodów strażackiego święta i dać odrobinę radości innym.

– Mam nadzieję, że służba Psa Strażaka choć będzie symboliczna, to z pewnością przyniesie pożądane efekty – dodaje starosta.

Psiak będzie pomagał lubińskim strażakom edukować najmłodszych, a także bawił podczas dużych strażackich imprez.

– Cieszymy się z tego prezentu, na pewno się przyda – mówi Cezary Olbryś, zastępca komendanta powiatowego lubińskiej straży pożarnej. – Z pewnością sprawi wiele radości dzieciom – dodaje.

Fot. Starostwo Powiatowe w Lubinie

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość