Mundurowi uruchomili aplikację „Blisko”

2

Dolnośląska policja, jako pierwszy garnizon w Polsce, przyłączyła się do ogólnopolskiej aplikacji „Blisko”. Każdy, kto pobierze darmową aplikację na swój telefon, będzie otrzymywać od mundurowych ostrzeżenia i ważne komunikaty.

Aplikacja „Blisko” należy do ogólnopolskiego systemu SISMS, z którego korzysta już prawie pół tysiąca polskich miast i gmin. Jego podstawową funkcją jest umożliwienie służbom administracyjnym masowe powiadamianie ludności w szybki i skuteczny sposób. W dobie rozwoju technologii i wynikającego z tego szumu informacyjnego, przekazywanie wiadomości na telefon jest najbardziej efektywnym sposobem komunikacji, gwarantującym odczytanie treści.

Podstawową zaletą aplikacji jest umożliwienie mieszkańcowi swobodnego wyboru serwisów informacyjnych od poszczególnych nadawców. Dzięki temu użytkownik otrzymuje tylko interesujące go informacje, bez zaśmiecania niechcianymi treściami. Dla policji cenne jest to, że może trafiać z szybką informacją do konkretnego odbiorcy zainteresowanego serwisem.

Dolnośląska policja będzie przekazywać:

– Informacje dotyczące poszukiwań świadków wypadków drogowych, poszukiwań osób zaginionych itp.;

– Informacje związane z przepisami i bezpieczeństwem w ruchu drogowym;

– Informacje dla seniorów, jak unikać zagrożeń;

– Ostrzeżenia związane z bieżącymi zdarzeniami dotyczącymi ograniczeń w ruchu drogowym, utrudnieniami na danym obszarze np. wypadkami drogowymi, katastrofami budowlanymi, występowaniem klęsk żywiołowych oraz różnego rodzaju innymi sytuacjami kryzysowymi;

– Zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, które warto znać.

Wszystkie informacje z dolnośląskiej komendy mogą być odbierane przez użytkowników, którzy wybiorą w aplikacji miejscowość z obszaru województwa dolnośląskiego.

Aplikacja jest bardzo wygodna, ponieważ sama powiadamia o każdym nowym wpisie, podobnie jak przy dostarczeniu wiadomości SMS. Umożliwia użytkownikom wybranie wielu lokalizacji, tzn. można zaznaczyć Wrocław, ale też inne miejscowości, w których bywamy. Po wskazaniu miejsca aplikacja wyświetli aktualną listę nadawców, którzy informują na danym obszarze. Są takie lokalizacje, w których znajdziemy jedynie nadawców ogólnopolskich, jednak można mieć pewność, że będą przesyłać jedynie wiadomości o charakterze lokalnym.

Aplikacja jest bezpłatna, większość użytkowników smartfonów może ją pobrać z oficjalnych sklepów dystrybucyjnych Google Play (system Android) lub AppStore (system iOS) oraz Windows Store (system Windows Phone). Po zainstalowaniu aplikacji należy wpisać swoją miejscowość, wybrać interesującego nas nadawcę (nadawców), a następnie zaznaczyć, z jakich serwisów będą mogli przesłać do nas informacje. Aplikacja jest elastyczna, w każdej chwili pozwala na zmianę ustawień.

Źródło: dolnośląska policja

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość