Mistrzowie województwa

13 kwietnia to szczególna data dla uczniów ósemki – wtedy to odbyły się Dolnośląskie Igrzyska Dzieci w Minisiatkówce Czwórki chłopców.

Szkołę Podstawową nr 8 im. Jana Wyżykowskiego z Lubina reprezentowali chłopcy z klasy szóstej, o profilu piłki siatkowej, którzy zgłębiają tajniki gry pod okiem doświadczonego trenera i nauczyciela Stolarczyka.

Chłopcy od klasy czwartej startują w zawodach, są przygotowywani pod względem technicznym, motorycznym oraz psychicznym i zapewne dlatego wielokrotnie zdobywali siatkarskie medale mistrzowskie, ale po raz pierwszy awansowali na zawody o randze mistrzostw Polski.

Reprezentacja ósemki wygrała wszystkie mecze bez straty seta i tym samym zostali mistrzami województwa dolnośląskiego. Drużyna SP 8, w wyniku wcześniejszych eliminacji, pokonała wszystkie szkoły województwa dolnośląskiego i zakwalifikowała się na finał ogólnopolski w Głuchołazach. Starają się teraz o wsparcie finansowe, aby wziąć udział w rozgrywkach.

Skład drużyny: Oskar Bieleń, Maciej Bugajski, Dawid Czernatowicz, Noa Duflos-Rossi, Michał Słysz, Mikołaj Stąporek, Patryk Stępień, Miłosz Pala, Michał Zasada, Adam Żelaznowski, Jan Klonowski

Sport to już ósemkowa tradycja, zapoczątkowana przez wuefistów z pasją, kontynuowana od wielu lat, z wieloma sukcesami wojewódzkimi i krajowymi.

AUTOR i FOT. Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz