Mistrz Polski za silny

52

Siatkarze Cuprum Lubi przegrali pierwszy mecz w sezonie. Podopieczni Gheorghe Cretu ulegli na wyjeździe aktualnym mistrzom Polski, Zaksie Kędzierzyn-Koźle 0:3.

cuprum9

Mecz praktycznie od początku do końca rozgrywany był pod dyktando gospodarzy. Lubinianie powalczyli w pierwszym secie, ale to gospodarze przez cały czas byli na prowadzeniu. Przyjezdni lepiej zaczęli drugą odsłonę i na samym początku prowadzili 3:0. Mistrzowie Polski szybko zniwelowali straty i w pewnym momencie seta prowadzili 12:8. Do końca tej partii gospodarze nie pozwolili Cuprum zniwelować strat i wygrali do 19. W trzeciej i ostatnie emocji nie było, Zaksa wygrała pewnie do 16.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  – Cuprum Lubin 3:0 (25:21, 25:19, 25:16)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Konarski, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Deroo, Zatorski (libero) oraz Bociek.

Cuprum Lubin: Łomacz, Kaczmarek, Pupart, Bohme, Taht, Hain, Rusek (libero) oraz Malinowski, Gorzkiewicz, Koumentakis.