Miedziowi ulegli poznaniakom

51

Podopieczni Mariusza Lewandowskiego ulegli na własnym terenie Lechowi Poznań 0:1. Z przebiegu spotkania rywale miedziowych prezentowali raczej defensywne granie. Zupełnie odwrotnie miedziowi, którzy jednak nie zdołali pokonać Kolejorza.

Pomimo, iż Przodek świecił dziś pustkami z powodu decyzji Wojewody Dolnośląskiego to klub kibica poradził sobie i z tą sytuacją. Przez cały mecz na sektorze E i F rozbrzmiewał gorący doping dla miedziowej ekipy. Również sympatycy gości przybyli bardzo licznie i stale wspierali siłą gardeł swoją ekipę.

Już w 3. minucie Christian Gytkjaer został ukarany żółtą kartką. Spotkanie od samego początku charakteryzowało się szybkim tempem i walką o piłkę. Pierwszy celny strzał zaaplikowali przyjezdni, ale Dominik Hładun pewnie interweniował. Defensywa miedziowych prowadzona przez Lubomira Guldana nie pozwalała na zbyt wiele podopiecznych Nenada Bjelica. Ofensywnie bardzo aktywni byli Jakub Mares, Filip Jagiełło czy Filip Starzyński. W 25. minucie Jakub Mares w kontrze oddał silny strzał z okolic 20 metra. Putnocky miał nieco problemów z tym atakiem, ale wypiąstkował futbolówkę. Do przerwy nie oglądaliśmy bramek.

W 52. minucie spotkania kibice gości unieśli ręce w geście radości. Zacentrowaną piłkę odebrał Christian Gytkjaer, odbijając ją kolanem i posyłając do siatki Hładuna. Sześć minut później mogło być 1:1. Alan Czerwiński po dobrym dośrodkowaniu wbiegł na piąty metr pola karnego, ale uderzenie zawodnika miedziowych okazało się niecelne. Miedziowi, choć mieli sporo sytuacji do odrobienia straty, nie zdobyli bramki i mecz przegrali 0:1.

– Uważam, że zagraliśmy dobry mecz. Jeśli chodzi o Lecha, z mojej perspektywy niewiele stworzyli akcji, ale jedną wykorzystali. Ciężko mi ocenić mecz, ale wydaje mi się, że przegraliśmy nieco na własne życzenie – puentuje spotkanie Filip Jagiełło, wychowanek miedziowych.