Maszerowali w intencji górników

Pracownicy Polskiej Miedzi wraz ze swoimi rodzinami  tłumnie maszerowali i modlili się w intencji górników. Wyruszyli z Żelaznego Mostu, a kilkunastokilometrową trasę zakończyli w Grodowcu.

W modlitewną wędrówkę o godzinie 8 rano wyruszyły dwie grupy: pielgrzymi z Lubina i Jaczowa.

– Spacerujemy i się modlimy. Trasa jest bardzo malownicza. Połowę drogi pokonaliśmy, idąc lasem. Naszą wędrówkę zakończymy w kościele w Grodowcu. Weźmiemy udział dział we mszy świętej, a później będziemy biesiadować w swoim gronie – mówi Paweł Zaorski, jeden z organizatorów pielgrzymki.

Pielgrzymkę po raz drugi zorganizowali pracownicy Polskiej Miedzi, by w ten sposób uczcić pamięć tragicznie zmarłych kolegów. Nieopodal szybu ZG Rudna pielgrzymi pomodlili się w intencji wszystkich górników i ich rodzin.

– Intencją pielgrzymki jest spotkanie Boga. Idziemy już dwie godziny. Jest atmosfera radości, wspólnie się modlimy, śpiewamy. Cieszymy się, że idziemy razem. Ale wiadomo, nie zapominamy również o tych którzy odeszli. Modlimy się również o rodziny, by ukoić ich ból związany z odejściem bliskich – mówi ks. Marcin Kozyra.

– Każdy z nas idzie tutaj z własną intencją, ale wiadomo, głównie modlimy się o bezpieczną pracę górników. Jest bardzo fajnie – komentuje uczestniczka pielgrzymki.

Mróz, który tego dnia wyjątkowo dał się odczuć, nie zniechęcił wędrujących pielgrzymów. – Mnie żadna pogoda nie odstrasza. Ja się czuję jak weteran pielgrzymkowy. Zdecydowanie wolę się modlić z innymi ludźmi niż sam. To bardzo pomaga – dodaje jeden z uczestników.

Jak zapowiadają organizatorzy, w przyszłym roku z pewnością znów wybiorą się w modlitewną wędrówkę. Możliwe, że pielgrzymka Pracowników Polskiej Miedzi będzie organizowana również o innej porze roku, np. wiosną.

AUTOR: AJ

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Ona
Ona
10 miesięcy 28 dni temu

tak liczni.. to chyba Nowoczesna 🙂

John
John
10 miesięcy 29 dni temu

zenujące

John
John
10 miesięcy 29 dni temu

żenadaa

John
John
10 miesięcy 29 dni temu

żenada

Rocky
Rocky
10 miesięcy 29 dni temu

Zmienię niedługo leki drodzy Państwo.

Rocky
Rocky
11 miesięcy 1 godzina temu

Górnicy skazani są na siebie albo na niewielkie wsparcie Bóg zapłać i za to a pracującym Szczęść Boże.

Bartek
Bartek
11 miesięcy 2 godzin temu

Bardzo fajna i szlachetna inicjatywa szkoda,że więcej górników nie wzieło udziału w pielegrzymce.

Mjj
Mjj
11 miesięcy 1 godzina temu

Poszliby ale nie było startu spod szybowego baru

Górnikkkkk
Górnikkkkk
10 miesięcy 29 dni temu

A co zazdrościsz , że ich stać na piwko a Ciebie nie czy co ?

Rocky
Rocky
11 miesięcy 3 godzin temu

Noooo, faktycznie tłumnie:)))

wpDiscuz