Lubinianie na polskich i niemieckich planszach

W niemieckim Heidenheim odbył się turniej indywidualny Pucharu Europy kadetek w szpadzie. Powołanie otrzymała zawodniczka UKS MDK Olimp Lubin – Gloria Klughardt.

Był to pierwszy udział lubinianki w zawodach tej rangi. Zajęła 88 miejsce na 233 zawodniczki startujące. Jej koledzy zostali w Polsce i z okazji Święta Niepodległości, w Warszawie na stadionie PGE Narodowym wzięli udział w „Turnieju Niepodległości” w szpadzie chłopców. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: roczniki 2001-2004 i 2006-2007.

Pierwszego dnia szpadziści rywalizowali indywidualnie. Wśród starszych roczników najlepszy wynik uzyskał Bartosz Kitliński – 6 miejsce. Pozostali zawodnicy: Kacper Łucki – 19, Olaf Jakubowski – 22, Marcel Łuszczek – 36. Startowało 75 zawodników. 

W kategorii dzieci Dawid Szylko był 11, Błażej Litwin – 22. Starowało 43 zawodników.

Drugiego dnia odbył się turniej drużynowy. W kategorii juniorów młodszych wystartowała drużyna UKS MDK Olimp Lubin w składzie – Bartosz Kitliński, Kacper Łucki, Marcel Łuszczek, Olaf Jakubowski. Zgłosiło się 15 drużyn.

W pierwszej walce lubinianie pokonali drużynę z Trójki Radlin, w walce o półfinał ulegli drużynie z RMKS Rybnik II. W rywalizacji o awans do miejsc 5-6 pokonali drużynę z klubu Warszawianka. W bezpośrednim starciu o miejsca 5-6 nasza drużyna uległa zawodnikom z Białorusi. Ostatecznie zostali sklasyfikowani na szóstym miejscu.

Fot. Archiwum MDK Olimp Lubin

 

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz