Lubinianie chcą aquaparku

26

W naszym plebiscycie zdecydowana większość Czytelników popiera pomysł wybudowania parku wodnego w mieście. Zwolennicy wodnych atrakcji cieszą się, że nie będą musieli szukać ich w innych miejscowościach, przeciwnicy obawiają się zbyt wysokich kosztów utrzymania aquaparku.

Ankieta zakończyła się 3 163 głosami „za” i 432 „przeciw”. Komentujący plebiscyt internauci w większości byli zadowoleni z pomysłu budowy aquaparku jako kolejnego miejsca do spędzania wolnego czasu. Sceptycy podważali ekonomiczny sens tego przedsięwzięcia, obawiając się, że miasto będzie musiało dopłacać do działalności parku, a jego budowa spowoduje nadmierne zadłużenie miasta.

– Szacowany koszt budowy aquaparku to około 60 milionów złotych – mówi Damian Stawikowski, sekretarz miasta. – Żeby taka inwestycja zarabiała na siebie, obiekt musi mieć kompleks zjeżdżalni, basen pływacki, porządne saunarium, strefę dla seniorów z jacuzzi, grotą solną i kąpielami leczniczymi, sztuczną falę i inne atrakcje na wysokim poziomie. Biorąc pod uwagę, że do Lubina prowadzi teraz trasa S3, mamy w zasięgu co najmniej pół miliona mieszkańców naszego regionu. Jestem przekonany, że będą woleli w pół godziny dojechać do Lubina niż przeciskać się do centrum Wrocławia. Nie obawiamy się tu konkurencji ze strony innych miast, w szczególności Polkowic, gdzie aquapark ma już dwadzieścia lat.

Przygotowując plan budowy aquaparku władze Lubina analizowały m.in. sposób, w jaki działa taki obiekt we Wrocławiu. Tamtejszy aquapark jest rentowny w stopniu pozwalającym na jego systematyczną rozbudowę. W tej chwili planowana jest nawet jego dalsza rozbudowa, która pochłonie prawie 40 mln zł.

– Nowoczesny aquapark, położony przy trasie ekspresowej i znów czynnej linii kolejowej, wokół którego znajdą się też inne atrakcje sportowo-rekreacyjne, z pewnością będzie cieszył się dużą popularnością. Dzięki nim w ciągu kilku kolejnych lat Lubin może stać się jedną z dolnośląskich atrakcji turystycznych – zapewnia Damian Stawikowski.

Przypomnijmy, aquapark jest częścią koncepcji rozbudowy Regionalnego Centrum Sportowego, którą kilkanaście dni temu przedstawił prezydent Robert Raczyński.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość