Lubin chce festiwali i jarmarków w rynku

Festiwale muzyczne, jarmarki świąteczne i teatry uliczne – właśnie na te imprezy lubinianie najchętniej wybraliby się do lubińskiego rynku. Tak przynajmniej zdecydowali internauci, którzy wzięli udział w naszym plebiscycie.

Zaproponowaliśmy wam 13 imprez – które naszym zdaniem są najciekawsze i ożywią serce naszego miasta. Głosowanie trwało przez kilka dni, łącznie oddano 2174 głosy.

Nasi Czytelnicy najchętniej wybraliby się do rynku na festiwale muzyczne (466 głosów), choć jeszcze w sobotę festiwale szły w naszym plebiscycie łeb w łeb z jarmarkami świątecznymi (448 głosów). Trzecie miejsce zajęły teatry uliczne – 367 głosów.

Wielu lubinianom spodobał się też pomysł na projekcje filmów pod chmurką (327 głosów), zlot food trucków (203 głosy), strefy kibica (118) czy strefy chillout (100). Najmniej głosów otrzymały: turnieje e-sport, scena lokalnych talentów, obchody świąt państwowych, zawody sportowe, wystawy okolicznościowe i warsztaty ze znanymi blogerami.

Podczas głosowania otrzymaliśmy też wiele sugestii od naszych Czytelników. Przykład? Choćby zlot samochodów. Wszystkie te propozycje włącznie z wynikami plebiscytu przekażemy do urzędu miejskiego.

– Mieszkańcy tak naprawdę sami zdecydowali, co znajdzie się w kalendarzu imprez. To dla nas bardzo cenne informacje, dlatego w oparciu o nie zaplanujemy tegoroczne wydarzenia w sercu miasta – mówi rzecznik prasowy prezydenta Lubina, Jacek Mamiński.

Pierwsze oficjalne spotkanie w rynku ma odbyć się już niebawem, bo 4 marca, z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. – O szczegółach poinformujemy niebawem –zapewnia Jacek Mamiński.

Rozpoczęto już również planowanie jednej z większych w tym roku imprez, z okazji kolejnej rocznicy Zbrodni Lubińskiej i 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbędzie się ona 31 sierpnia. Pewne jest, że wystąpi grupa stu muzyków i że wydarzenie to odbędzie się właśnie w sercu miasta.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
cichy
cichy
11 miesięcy 4 dni temu

Ciekawe, Lubin chce, to przeoczyłem jakieś referendum

Rocky
Rocky
11 miesięcy 4 dni temu

faktycznie przesadzilem,jestem taki samotny i nieszczesliwy. Juz nie będe nigdy a nigdy pisał na forum Lubin’a i Miedziowe, obiecuje Wam to.

stan
stan
11 miesięcy 4 dni temu

„O CO KAMAN”???? Przecież czytelnicy portalu chcą festiwali i jarmarków , a nie Obchodów pamięci żołnieży lub obchodów upamiętniających Zbrodnie Lubińską ( są w Lubinie stosowniejsze miejsca niż rynek)!!!!

do Rocky
do Rocky
11 miesięcy 4 dni temu

zmień leki, tamte już nie działają

Rocky
Rocky
11 miesięcy 4 dni temu

W Lubinie są takie miejsca że widok z dołu czy z góry zapierają dech w piersiach.Ostatnim odkryciem jest Heppy – stone już bez płotu dziury itd. ale z jaką wykładziną tapetą już historyczną a jaka przestrzeń,,,jest ogromna.Nigdy w całej historii tego miejsca nie było takiego widoku przestrzeni i możliwości.A kolory i magia czeka na swoje pory roku i działania osadników.Taakkiee Heppy,,to nie przypadek.Zielona wyspa i z niej kwik walenie oraz mowa Rostka niech będzie przestrogą dla wyborców i przyszłego pokolenia

Bogdan
Bogdan
11 miesięcy 4 dni temu

Najlepiej posadzić tam drzewka, ustawić ławeczki, zrobić ze 2 fontanny.
Okoliczni mieszkańcy na pewno się „ucieszą” z jazgotu pseudoartystów, których nasza „wadza” sprowadza do miasta.

Klecha
Klecha
11 miesięcy 4 dni temu

Wszyscy tylko narzejają albo szyderczo dwrwią aby się dowartościować i zredukować trochę swój kompleks. A może by tak samemu coś zrobić bo taplacie się w tym waszym bagienku i wylewacie wiadra pomyj na ludzi którzy mają jakąś wizję i którym się coś chce. Jesteście żałośni. Szkoda mi was.

były radny
były radny
11 miesięcy 4 dni temu

ale o czym Ty piszesz? Popytaj ludzi, którzy chcieli coś fajnego zrobic w mieście i okazywało się, że nie można bo pan szef nie pozwala na to, na tamto. Miasto to jedno wielkie towarzystwo wzajemnej adoracji, gdzie nie ma prawa coś się udać bez…a zresztą szkoda gadać, pogadaj z ludźmi co od prezia odeszli, albo chcą odejść bo widzą w jakie bagno to wszystko zmierza, to się dowiesz…

Armin van Biren
Armin van Biren
11 miesięcy 4 dni temu

Jaki jest szczyt hipokryzji?
Nie pytać mieszkańców o nic przez 4 lata, unikać ich na każdym kroku, nie przyjmować w urzędzie, nie chodzić na uroczystości, a przed samymi wyborami wyskakiwac z kapelusza i obiecywać kolejny raz gruszki na wierzbie a do tego nagle „pytac” mieszkańców co by chcieli w mieście.
Zgadnijcie o kim mowa…?

Krys
Krys
11 miesięcy 5 dni temu

Dzień dziecka??w rynku??To przecież jest czerwiec,Jak dopisze aura, to maluchy będą mdlały na tym „kosmodromie”

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy 5 dni temu

Festiwali nie mogą się doczekać szczególnie mieszkańcy Rynku. Dziekujemy włodarzom miasta. Ciekawe czy chcieliby miec w miejscu swojego zamieszkania taką rozpierduchę.

takisobie
takisobie
11 miesięcy 5 dni temu

SAKSOFON przypomnij sobie, że Teatry uliczne były…, Festiwal Piosenki Francuskiej był…, Ratuszowa była…., CIEBIE NIE BYŁO…Wszystko będzie jak CIEBIE NIE BĘDZIE. Wszystko wyprosiłeś z miasta a teraz próbujesz to odkręcić tak jak z tym wywłaszczeniem tego placu rynkiem zwanym czy odbudową dworca kolejowego. Szacun za logikę i przebiegłość. Wpierw likwidować, niszczyć, burzyć by potem organizować, tworzyć, budować. Kasa płynie dwa razy. A tak poważnie, ktoś sobie wyobraża Przystanek Woodstock w tej małej, wąskiej betonowej studni.

Armin van Biren
Armin van Biren
11 miesięcy 4 dni temu

jest jedna rzecz którą sprowadzono do Lubina. Sa to śmieci z wrocławia, które tonami zalewały i chyba dalej zaalewają nasze miasto?

hehe
hehe
11 miesięcy 5 dni temu

Widzę większość daje minusy do komentarzy to na pewno ci którym sie rynek nie podoba.

Eliza
Eliza
11 miesięcy 5 dni temu

Boże tego już nie można czytać. Rynek jest zrobiony, propozycji na jego wykorzystanie wiele. Cierpliwości temperatura za oknem 2 stopnie. Dzień krótki, wszyscy jesteśmy zmęczeni brakiem słońca, czytaj witaminy D to może stąd depresyjne postrzeganie otoczenia. Spokojnie, przyjdzie wiosna, przyjdzie maj,oby słoneczny czego sobie i wszystkim krytykom życzę. Krytyka to Wasza specjalność …no ale cóż począć .

Romano Kozlowsky
Romano Kozlowsky
11 miesięcy 5 dni temu
Ty tak serio ? Wiesz, że w gruncie rzeczy nie chodzi o rynek oraz co i za ile powstało. Tu chodzi o pranie mózgu i bicie piany przez włodarzy. Sprzedali ziemię i kasa poszła na nie wiadomo na co, a po 20 latach odkupuje się ją ponownie za nasze pieniądze. To wygląda na akcję,gdy złodziej krzyczy ….łapać złodzieja !! Czy Ty nie widzisz, że teraz są głosowania, ludziom na siłę się wciska możliwość wypowiedzenia się, a pół roku temu osoby co pisały petycje w sprawie strzelnicy na Przylesiu były odprawiane z kwitkiem z UM ?! Nauczycieli w mieście stłamszono, zlikwidowano… Czytaj więcej »
edek
edek
11 miesięcy 5 dni temu

cudo architektury betonowy plac + ławki z dworca naprawde tyle lat wam zajeło wymyślenie tego

Hm
Hm
11 miesięcy 5 dni temu

Każdy z was się tutaj żali pisze jaki to rynek brzydki a na pewno paru z was fotki juz se na rynku zrobiło i na imprezę tez przyjdziecie i mogę się założyć że kiedyś na sylwestra w rynku jak był szpagatami lecieliście .

grupa trzymająca sondaże
grupa trzymająca sondaże
11 miesięcy 5 dni temu

ciekawe skąd te 2174 głosy jak tutaj w komentarzach góra 40 osób głosuję

viggo
viggo
11 miesięcy 5 dni temu

Ja bym przeniósł na rynek miesięcznice z Warszawy

Wiatraczek
Wiatraczek
11 miesięcy 5 dni temu

Ogrodzony tor do wyścigów Fiata 126p. Oraz stanowisko do koncertów saksofonowych. Tego oczekuję w rynku.

Magdalena
Magdalena
11 miesięcy 5 dni temu

A dzien dziecka?? tyle dzieci w Lubnie a wy o tym nie pomysleliscie? Rodzice i Dziadkowie zwrocili wlasnie mi na to uwage.

lubiniak
lubiniak
11 miesięcy 4 dni temu

Jest park wroclawski z drzewami w razie upału, fontanną, lawkami, zwierzetami. Piekne miejsce na Dzień Dziecka. beton w rynku nadaje sie tylko na parking.

Hanka
Hanka
11 miesięcy 5 dni temu

Dajcie szanse nowemu rynkowi. W zimie zielen ? Poczekajmy do wiosny , do lata. Czas pokaże czy nowy rynek jest ok. Czy imprezy są udane.

Tomcio Sopecki
Tomcio Sopecki
11 miesięcy 5 dni temu

To czego mieszkańcy chcą i za czym (za kim) będą głosować, to się przekona Pan RR już jesienią. Podpowiem, że czas szybko płynie i można zacząć już pakować manatki. Począwszy od saksofonu, a skończywszy na kolesiach ze spółek miejskich.

Me
Me
11 miesięcy 5 dni temu

Szczerze powiem, ten „rynek” jest beznadziejny. Za taka kasę mogliby posadzić jakąś zieleń, zrobić fajne fontanny. Jakie to proste wyłożyć betonem i postawić kilka ławeczek za tak gruba kasę- faktycznie szczyt możliwości :/ ludzie bądźmy obiektywni. Wiadomo, ze nie da sie każdemu dogodzić, ale to co zrobili z rynkiem to porażka po całości.

jazzman
jazzman
11 miesięcy 5 dni temu

Festiwal piwa, wódki, wina, denaturatu, banana, ziemniaka, saksofonu itd. ale dlaczego tego nie ma ? Rynek już dawno istnieje ! Frekwencja zapewniona, sadząc po wpisach i głosowaniu ! Przyjdą co najmniej cztery osoby a to już jest tłum a u Indian mnóstwo !

Rocky
Rocky
11 miesięcy 5 dni temu

Wierszokleto zaczynasz się powtarzać, przynudzasz już.

Creed
Creed
11 miesięcy 5 dni temu

Nie, to ty przynudzasz już swoimi nic niewnoszącymi (jak zwykle) komentarzami.

pani Jesień
pani Jesień
11 miesięcy 5 dni temu

Jarmarki-zgadzam się,trafny wybór,ale festiwale ? Kolejna okazja do zbiorowego pijaństwa.Widać jacy ludzie głosowali-a no tacy,którzy za kołnierz nie wylewają.
Do władz miasta: przydałoby się otworzyć jakąś izbę wytrzeźwień przed tymi „festiwalami” !

wierszokleta nie śpi
wierszokleta nie śpi
11 miesięcy 5 dni temu

Czego chcemy tu w Lubinie?
Takiej kwestii nie pominę
I już spieszę jak huragan,
Porządkować ten bałagan.
Najpierw pytam z mocą konia,
Co to za plotki o Błoniach?
Pytam i dociekam zatem
O co chodzi z tym rabatem?
Chcę też wiedzieć jak na tacy
Czy jest co dzień miejsce pracy?
Niechże ktoś też mi policzy
Czy już jest klaster lotniczy?
Pytam też znad mandarynek
Ileż to kosztował rynek?
Może ktoś wyliczyć sprosta,
Ile Niemiec z tego dostał.
Czy jest kRRólu złoty prawdą
Że KOD lbami wam zawładnął?
No bo news to zacny, bomba
Gościć w mieście sztuki glomba.
Chociaż grubo się staracie
Nas tu już nie oszukacie.
Mimo wielu prób żałosnych
Dajcie spokój, szkoda wiosny.

moon
moon
11 miesięcy 5 dni temu

Jak w Rzymie.. igrzysk i chleba 😀

architekt
architekt
11 miesięcy 5 dni temu

im dłużej czytam wasze komentarze, tym bardziej utwierdzam się w przeświadczeniu że albo krytykujecie wszystko na zasadzie „totalnej opozycji” tak jak schetyna czy petru, albo nie rozumiecie nowoczesnych trendów urbanistycznej architektury i tworzenia multi-funkcjonalnych przestrzeni miejskich. Sam nie wiem co gorsze.

Creed
Creed
11 miesięcy 5 dni temu

Wg Ciebie roboty ziemne, wyłożenie bruku, instalacja kilku ławek i latarenek za 10 milionów (!) to jest nowoczesny trend urbanistycznej architektury ? To z Ciebie super architekt musi być. Z jednym muszę się zgodzić, taki plac (nie mylić z rynkiem) jest doprawdy multi-funkcjonalny…

hehehe
hehehe
11 miesięcy 5 dni temu

Nie powtarzaj się bo kopiowanie tych samych wypowiedzi pod różnymi wiadomościami świadczy albo o ubóstwie intelektualnym albo o tym że w sumie nie masz nic do powiedzenia 😀

hehehe
hehehe
11 miesięcy 5 dni temu

Nowoczesny trend urbanistycznej architektury, jak mądrze powiedziane 😀
Nie zmienia to faktu że ma to służyć ludziom a nie odwrotnie, i o tym każdy architekt wiedzieć powinien 😀

partia bezpartyjnych
partia bezpartyjnych
11 miesięcy 5 dni temu

Lubin chce więcej ogrodzenia i kamer

gdfgdfg
gdfgdfg
11 miesięcy 5 dni temu

miało nie byc panstwowych swiat w rynku i co ?

Rocky
Rocky
11 miesięcy 5 dni temu

…i nic

Szary obywatel
Szary obywatel
11 miesięcy 5 dni temu

Mi się marzą koncerty saksofonowe. Ale takie na żywo, a nie przez internet.

wpDiscuz