Koncert Noworoczny w Miłoradzicach

18

Znane i mniej znane kolędy i pastorałki usłyszeli zgromadzeni w świetlicy w Miłoradzicach. Tam bowiem obył się właśnie tradycyjny już w naszej gminie Koncert Noworoczny. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała prezentacji zespołów współpracujących z Ośrodkiem Kultury Gminy Lubin.

Tradycja wspólnego koncertu narodziła się w ubiegłym roku, wtedy w Oborze spotkało się 9 gminnych zespołów. Wspólny śpiew daje radość, poczucie wspólnoty i łączy, a gmina Lubin jest wyjątkowo rozśpiewaną gminą. Po raz kolejny, z okazji Nowego Roku, zorganizowano więc koncert, na którym zaprezentowało się aż dwanaście zespołów, w których grają i śpiewają mieszkańcy gminy Lubin.

Na scenie były i kilkuletnie dzieci i dostojni seniorzy, którzy z uśmiechem i radością prezentowali świąteczne piosenki, kolędy i pastorałki.

Zespoły bardzo dbają o aranżacje, stroje i profesjonalizm. Większość z nich działa prężnie od wielu lat.

– Cieszę się, że noworoczny koncert jest w tym roku organizowany w Miłoradzicach, bo my mamy, aż dwa zespoły w naszej wsi. Kolędujmy wszyscy razem, życzę Państwu, abyśmy za rok spotkali się w tych samych granicach gminy i dzięki wysiłkom nas wszystkich spotkamy się za rok na kolejnym Koncercie Noworocznym wszyscy razem – mówiła radna Sylwia Pęczkowicz-Kuduk.

Po koncercie na uczestników spotkania czekała miła niespodzianka, otrzymali drobne upominki i stanęli do wspólnego zdjęcia.

– Serdeczne podziękowania dla naszych artystów, to dzięki ich codziennej pracy, próbom, pracy jaką wkładają w twórczość promujemy naszą gminę. Dzisiaj w taki piękny sposób przedłużyliście nam ten piękny nastrój bożonarodzeniowo-noworoczny. Miejmy nadzieję, że ten rok będzie dla nas bardzo dobry, bardzo udany i za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie – mówiła Magdalena Dubińska, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Lubin.

WYSTĄPILI:

 1. Zespół folklorystyczny KONICZYNKI – MIŁORADZICE

 2. Zespół folklorystyczny LUBIN – KRZECZYN WIELKI

 3. Zespół folklorystyczny ZACHĘTA – ZIMNA WODA

 4. Zespół wokalny LEŚNE ECHO – RASZÓWKA

 5. Zespół wokalny LEJDIS – SKŁADOWICE

 6. Zespół wokalny SWOJSKA NUTA – BUKOWNA

 7. Zespół wokalny SIEDLECKA NUTA – SIEDLCE

 8. Zespół wokalny OSIECZANKI – OSIEK

 9. Zespół dziecięco-młodzieżowy STOKROTKI – MIŁORADZICE

 10. Zespół dziecięco-młodzieżowy ROZŚPIEWANE PASTUSZKI – GOGOŁOWICE

 11. Zespół dziecięco-młodzieżowy TEATR TAŃCA – RASZÓWKA

 12. Orkiestra Dęta Gminy Lubin – IZABELA KOŻEWNIKOW – RASZÓWKA i KRZYSZTOF AUGUSTYNIAK

Źródło: UG/OKGL

 

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość