Karetka i straż nie miały jak dojechać

Pogotowie i straż pożarna nie muszą już szukać drogi dojazdu do bloku przy ulicy Mickiewicza 49-55. Udało się rozwiązać problem, który doskwierał mieszkańcom. – To naprawdę ułatwi nam życie – cieszy się Marek Gubała, który w lecie opowiedział nam o sprawie.

W tym miejscu wyznaczono wjazd dla służb ratowniczych

Po remoncie ulicy Mickiewicza blok o numerach 49-55 został w zasadzie odcięty od dojazdu. Od jezdni odgrodził go parking, klomb z zielenią i niskie płotki.

Jak opowiadał nam wtedy Marek Gubała, jeden z mieszkańców bloku, karetki mogły dojechać tu jedynie drogą pożarową, od ulicy Cedyńskiej i to też nie bez przeszkód. W miejscu, gdzie jest wjazd zawsze stoją zaparkowane samochody (mimo zakazu). Karetka musiała więc wjechać na wysoki krawężnik, dalej przez chodnik docierała do… schodów. Pod blok mogła podjechać przez trawnik (czasem nasiąknięty wodą), wydeptaną ścieżką mieszcząc się między drzewem a budynkiem – o wiele większy wóz straży pożarnej miałby z tym problemy.

Zazwyczaj więc ekipy pogotowia decydowały się podjechać od ulicy Mickiewicza i zaparkować na jezdni.

– A wystarczyłoby usunąć klombik lub jedno miejsce parkingowe. Wiem, że miejsc do parkowania jest wciąż mało, ale parking można by zrobić na przykład tutaj – wskazywał sposób na rozwiązanie problemu pan Marek.

Marek Gubała, mieszkaniec bloku przy ul. Mickiewicza 49-55

Do lubińskiego Urzędu Miejskiego trafiły pisma mieszkańców, do sprawy włączył się też radny miejski Roman Zaprutko i dziś do bloku można już dojechać bezpośrednio od ulicy Mickiewicza.

– Komisja Usprawnień Komunikacyjnych, która działa przy Urzędzie Miejskim wydała decyzję, że jedno z miejsc parkingowych zostanie oznakowane jako miejsce dla służb ratowniczych – wyjaśnia Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina.

To miejsce zostało tymczasowo odgrodzone, a w przyszłym tygodniu zostanie tu zamontowany odpowiedni znak drogowy.

– Udało się załatwić sprawę połowicznie – przyznaje Roman Zaprutko, który o problemie mieszkańców Mickiewicza przeczytał na naszym portalu i jako radny tego rejonu Lubina, skontaktował się z nimi, by pomóc. – Wydzielenie jednego miejsca parkingowego było najlepszym rozwiązaniem. Może w przyszłości, gdy skończy się gwarancja na wyremontowaną niedawno ulicę Mickiewicza, uda się w tym rejonie zrobić po prostu podjazd dla karetek – dodaje.

I choć z pewnością znajdą się i tacy, którzy będą utyskiwać na zmniejszenie parkingu o jedno miejsce postojowe, to mieszkańcy bloku o numerach 49-55 odetchnęli z ulgą, przyznając, że teraz czują się bezpieczniej, bo karetka może szybko podjechać bezpośrednio pod budynek.

– Cieszymy się, że sprawę udało się zakończyć pozytywnie – dodaje pan Marek.

O sprawie pisaliśmy wcześniej TUTAJ.

Tak wyglądał jeszcze niedawno dojazd do bloku od ul. Mickiewicza

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Pawko
Pawko
11 miesięcy 6 dni temu

Powinni ukarac i to surowo wszystkich tych co parkują auta pod sklepem kolo kwiaciarni lodziarni chodnik zabrudzony olejami tylko tam nasrać jeszcze

Rocky
Rocky
11 miesięcy 6 dni temu

Chciałoby się aby na Oś takich wyremontowanych ulic było więcej.

Edison
Edison
11 miesięcy 7 dni temu

BRAK MIEJSC I LIKWIDACJA KOLEJNEGO….. Świetnie napewno jest jakieś inne rozwiązanie po co te klomby? Żeby psy miały gdzie śr#ć??

WIEJSKI BURAK
WIEJSKI BURAK
11 miesięcy 6 dni temu

Klomby są po to aby Tobie milej się mieszkało, ale skoro masz inne postrzeganie piękna twoja sprawa, tak wiem, samochód masz uwiązany do sznurka i sznurek biegnie do okna Twojego mieszkania a to dlatego aby Ci nikt go nie ukradł, ja jednak poszedł bym na twoim miejscu dalej i wtargał bym go do domu, powiesz nie możliwe? A jednak bym tak zrobił…

Lorak
Lorak
11 miesięcy 7 dni temu

Jakie jedno miejsce parkingowe?! Na zdjęciu ewidentnie widać kopertę zajmującą jeszcze spory kawałek kolejnego miejsca. Rozwiązanie na miarę możliwości obecnej władzy!

Górnik
Górnik
11 miesięcy 7 dni temu

A widziałeś kiedykolwiek, jak wygląda duży samochód strażacki?! Jak uważasz, że się zmieści na szerokość auta osobowego, to tylko pogratulować.

Fargp
Fargp
11 miesięcy 7 dni temu

Rozumiem, że możemy już spać spokojnie? :)) A dla Pana Marka brawa. Wziął sprawę w swoje ręce, bo ktoś musiał…

yetick
yetick
11 miesięcy 7 dni temu

Jak mało do szczęścia potrzeba 😀 Dziwi mnie tylko że tak prosty pomysł wyszedł od mieszkańca a nie od sowicie wynagradzanych urzędników którzy znali problem wcześniej. Nie bójcie się.. myślenie nie boli 😀

Gość
Gość
11 miesięcy 7 dni temu

I to ze zrobili kopertę na miejscu parkingowym to ma to pomóc w dojeździe do bloku ?
Moze trzeba pomyśleć o jakimś dodatkowym parkingu..

Anka
Anka
11 miesięcy 7 dni temu

A może by tak zaparkować 100 metrów dalej i się przejść skoro w danym momencie nie ma miejsca pod blokiem. Niektórzy to by chętnie i na 4. piętro wjechali, gdyby się dało.

hehehe
hehehe
11 miesięcy 7 dni temu

Na Mickiewicza gościu chciał chyba do windy wjechać niedawno 🙂

wpDiscuz