Jubileuszowy tydzień kariery w urzędzie pracy

Bądź architektem swojego szczęścia to hasło tegorocznej, jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Z tej okazji Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie przygotował szereg działań dla młodzieży i osób bezrobotnych.

To była dziesiąta jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, organizowanego przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Tegoroczne OTK organizowane było pod hasłem „Bądź architektem swojego szczęścia”.

Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie, jak każdego roku, uczestniczył w tym wydarzeniu i przygotował szereg działań, skierowanych do młodzieży uczącej się, a także osób bezrobotnych. W dniach 15-21 października zorganizowano porady grupowe:

– Mój potencjał zawodowy – miała na celu poznanie własnych umiejętności, kompetencji i predyspozycji. Świadomość tego co potrafimy jest niezbędna aby móc się rozwijać, kształcić, pracować.

– Moja rozmowa kwalifikacyjna – przygotowanie do pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej. Podczas zajęć symulowano rozmowy kwalifikacyjne z utrwaleniem na kamerze, a następnie omawiano sposób prezentacji, mowę ciała itd.

Przeprowadzone zostały także badania Kwestionariuszem Zainteresowań Zawodowych, który pozwala na określenie głównych zainteresowań w obrębie zawodowym. W zajęciach uczestniczyło ponad 120 osób. W warsztatach brali udział uczniowie i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Zespołu Szkół MCKK.

Źródło: Violetta Niemczak-Dąbrowska

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz