Filmowe hity

137

W tym tygodniu na ekranach lubińskiego Heliosa królują w szczególności premierowe propozycje dla fanów grozy w filmach: „Topielisko. Klątwa La Llorony” oraz „Smętarz dla zwierzaków”. Ponadto wciąż można zobaczyć kultowych Avengers w epickim finale brawurowej serii. To oczywiście nie wszystko: w najbliższym tygodniu odbędą się seanse z cyklu Kino Kobiet z filmem „Słodki koniec dnia”, a na rodziny czeka pozytywna animacja „Kraina cudów”.

„Topielisko. Klątwa La Llorony”

Fanów mocnych filmowych wrażeń kino zaprasza na horror „Topielisko. Klątwa La Llorony”. Tytułowa postać to płacząca kobieta. Przerażająca zjawa uwięziona między Niebem i Piekłem, skazana na okrutny los, który przypieczętowała własnymi czynami. Samo wymienienie jej imienia wzbudzało postrach na całym świecie od pokoleń…

„Smętarz dla zwierzaków” to najnowsza ekranizacja hitowej powieści Stephena Kinga. Seanse mrożącego krew w żyłach horroru pokażą kinomanom o mocnych nerwach, że czasem lepiej pozwolić umarłym pozostać martwymi.

Superbohaterowie ponownie łączą siły w filmie „Avengers: Koniec gry”. Po wymazaniu połowy życia we Wszechświecie przez Thanosa, Avengersi starają się zrobić wszystko co konieczne, aby pokonać szalonego tytana. W rolach głównych występuje plejada gwiazd, w tym między innymi: Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Robert Downey Jr., Brie Larson oraz Chris Evans. Superprodukcja Marvela to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany tytuł tego roku, w kolejnym tygodniu wyświetlania wciąż bije rekordy popularności.

„Avengers: Koniec gry”

W repertuarze znajdziemy też kino familijne. Na młodych kinomanów czeka pozytywna animacja – „Kraina cudów”. June, urodzona optymistka, dla której każdy nowy dzień jest przygodą, niespodziewanie odkrywa nieprawdopodobne, ukryte w lesie wesołe miasteczko – pełne niezwykłych atrakcji i zabawnych mówiących zwierząt. Tyle że coś tam nie gra… Bohaterka wkrótce odkryje, że park istnieje wyłącznie w jej wyobraźni, jest więc jedyną osobą, która może zaprowadzić tam porządek. Dziewczynka łączy siły z niezwykłymi zwierzakami, by ocalić park i przywrócić jego cudowną atmosferę.

W maju Helios zaprasza także na kolejną odsłonę Kina Kobiet. 15 maja w kinie zagości najnowszy film Jacka Borcucha „Słodki koniec dnia” z Krystyną Jandą i Kasią Smutniak w znakomitych rolach głównych. Tradycyjnie na panie czeka także wiele atrakcji, konkursów oraz doskonałej zabawy.

Miejscem akcji filmu jest etruskie miasto Volterra. Wszyscy się tu znają i szanują. Na niewielkim wzgórzu stoi dom Marii – polskiej poetki, laureatki Nagrody Nobla. Jej życie toczy się w rytmie włoskiej prowincji, jednak zostaje wywrócone do góry nogami, gdy otrzymuje szokującą wiadomość o tragicznym wydarzeniu. Pod wpływem emocji, podczas uroczystości nadania tytułu honorowego obywatela miasta, zamiast kurtuazyjnych podziękowań Maria wygłasza szokująco niepoprawną politycznie mowę. Od tego momentu będzie doświadczać dotkliwych konsekwencji swojego wystąpienia.

„Słodki koniec dnia”

Kino Kobiet to miła chwila wytchnienia spędzona w pozytywnym towarzystwie mamy, siostry lub przyjaciółki, a ponadto – jest to zawsze świetna zabawa połączona z możliwością zdobycia atrakcyjnych nagród. W związku z tym, że akcja filmu dzieje się we Włoszech, motywem przewodnim majowego spotkania będą barwy włoskiej flagi.

– Niech zieleń bazylii, biel mozzarelli i czerwień pomidorów przeniesie wszystkie panie do malowniczej Toskanii – zachęcają pracownicy kina.

W czwartek, 16 maja, Helios zaprasza natomiast na seans z cyklu Kultura Dostępna z wyjątkowym filmem w reżyserii Filipa Bajona – „Kamerdyner”. Mateusz Krol, kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss. Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita. Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke, który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię.

Szczegółowe informacje, repertuar oraz opcja zakupu biletów dostępne są na stronie: www.helios.pl.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość