Dzień Otwarty w lubińskim Klubie Młodego Programisty

388

Niebawem w Lubinie rusza nowy cykl warsztatów w Klubie Młodego Programisty. Zanim jednak rozpoczną się regularne spotkania, odbędzie się Dzień Otwarty. Będzie okazja, by zobaczyć jak wyglądają zajęcia w Klubie.

Na wszystkich, którzy przyjdą, czekać będą roboty, tablety, maty do programowania, a do tego słodki poczęstunek. Organizatorzy zapraszają rodziców z dziećmi.

– Spotkania będą świetną okazją do porozmawiania z naszymi trenerami, poznania programu zajęć, a przede wszystkim do przekonania się, że programowanie jest dla każdego – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Podobnie jak na zajęcia, także na Dni Otwarte, zapraszamy całe rodziny z Lubina i okolic – nie tylko dzieci, ale i rodziców – dodaje.

Co przygotowano dla odwiedzających? Kodowanie na macie, zajęcia z robotami dla najmłodszych, wieża z kubeczków i kubeczkowe sudoku, puzzle, kodowanie tras, a nawet… dyktando graficzne.

Aktywności przygotowano tak, by można było dołączyć w dowolnym momencie. Co 25 minut będzie startować inna zabawa dla dzieci. Aby wziąć w nich udział, wystarczy po prostu przyjść – nie ma zapisów. Jednak kto pierwszy, ten lepszy – w każdej aktywności będzie mogło wziąć udział maksymalnie 30 osób.

Dzień Otwarty Klubu Młodego Programisty odbędzie się 27 września w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 6a. Początek o godzinie 16, zakończenie o 19.

Szczegóły na temat wydarzenia można znaleźć na Facebooku.

Fot. Pixabay

Kluby Młodego Programisty, czyli punkty warsztatowe z bezpłatną nauką programowania, działają od jesieni ubiegłego roku. Otwarto je w 16 miastach średniej wielkości – po jednym w każdym województwie.

Kluby Młodego Programisty – poza Lubinem – działają także w Nysie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Jaworznie (do kwietnia 2019 r. Żorach), Siedlcach, Ełku, Gnieźnie i Stargardzie.

Do tej pory z zajęć skorzystało już ponad 20 tysięcy uczestników.

– Nasze zajęcia to nie tylko nauka połączona ze świetną zabawą. To przede wszystkim dowód na to, że aby zacząć przygodę z programowaniem nie musimy inwestować w drogi sprzęt komputerowy, czy informatyczne kursy – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Pokazujemy dzieciakom i ich rodzicom, bo w naszych zajęciach mogą brać udział także i oni, że warto zacząć tę przygodę – dodaje.

Co tydzień, o tej samej godzinie, pod okiem profesjonalnych trenerów, dzieci – wraz z rodzicami – poznają korzyści płynące z nauki programowania. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a każdy cykl to 10 godzinnych spotkań, prowadzonych na czterech poziomach trudności. Zajęcia dopasowane są do wieku uczestników. Są dwie grupy wiekowe: dzieci z klas 1-3 i z klas 4-6.

Już niebawem, na stronie klubmlodegoprogramisty.pl ruszy rejestracja na jesienną edycję zajęć.

Więcej o Klubach i Dniach Otwartych dowiecie się na Facebooku oraz na stronie: www.koduj.gov.pl.

Źródło informacja prasowa


POWIĄZANE ARTYKUŁY