Dwa punkty miedziowych siatkarzy!

62

Pełen emocji mecz w Hali Urania zakończył się zwycięstwem Cuprum Lubin. Siatkarze Marcelo Fronckowiaka wydarli 2 punkty po tie-breaku.

Pierwszy set to fenomenalna gra gospodarzy w bloku, gdzie dużą rolę odegrał na skrzydłach przyjmujący Sergii Kapelus. Miedziowi nie radzili sobie pod siatką, a ich zagrywki nie był na tyle silne, aby zaskoczyć przyjęcie olsztynian. AZS wygrał 25:11. W drugiej części meczu Cuprum Lubin zupełnie zaskoczyło rywali znakomitą zagrywką. W tym elemencie flotem straszył Masahiro Yanagida. Japończyk dobrze też spisywał się w ataku z pipe’a. W tej części meczu warto podkreślić o skutecznym wejściu środkowego bloku Przemysława Smolińskiego, który popisał się mocną zagrywką i asem serwisowym. Cuprum grało swoje w jednym tempie, zdobywając sukcesywnie punkt za punktem i wygrywając seta 10:25.

W trzecim secie Kerth Toobal z drugiej strefy wystawiał piłki, które w ataku mogły przynieść tylko zdobycie punktu. Na wysokie prowadzenie wyszli jednak gospodarze, którzy w środkowej strefie potrafili zaskoczyć rywalu. Ciężkim momentem w tej części meczu była strata Robberta Andringi, który doznał kontuzji stawu skokowego. Pomimo tego faktu, miejscowi wygrali 25:22. W czwartym secie spotkanie grane było na przewagi, ale to miedziowi lepiej radzili sobie w przyjęciu i potrafili zaskoczyć rywali z kontry, ostatecznie wygrywając 18:25 i doprowadzając do tie-breaka. Teraz była kwestia, czy goście są w stanie powalczyć o 2 punkty.

Zdeterminowani zawodnicy Cuprum Lubin od pierwszych minut piątego seta mocno atakowali rywali ze strefy przy siatce i z trzeciego metra, co dało im rezultat 1:3. Miedziowi utrzymywali prowadzenie, które sukcesywnie powiększali i nie dali go sobie odebrać do końca meczu. Do Lubina zespól Marcelo Fronckowiaka wraca z 2 punktami i ważnym zwycięstwem.

10.kolejka PlusLigi, Hala Urania
AZS Indykpol Olsztyn – Cuprum Lubin 2:3 (25:11, 10:25, 25:22, 18:25, 11:15)
MVP meczu: Igor Grobelny (Cuprum Lubin)

Indykpol AZS Olsztyn: Kańczok, Hadrava, Lux, Zniszczoł, Andringa, Kapelus, Pietraszko, Gil, Woicki, Warda, Urbanowicz, Poręba, Libero: Żurek, Zabłocki.

Cuprum Lubin: Marcyniak, Toobal, Boruch, Gorzkiewicz, Patucha, Grobelny, Wachnik, Biegun, Smoliński, Yanagida, Zawalski, Ziobrowski, Libero: Gruszczyński, Makoś.