Dobry akcent TS Zagłębia Lubin w Polsce

33

Zawodniczka TS Zagłębie Lubin – Ada Jończyk po udanym występie w wojewódzkim turnieju klasyfikacyjnym, który został rozegrany na początku grudnia w Wołowie, zapewniła sobie udział w II turnieju Grand Prix Polski seniorek. Rezultat na tej imprezie i zdobyte punkty dały jej 6 miejsce w ogólnej dolnośląskiej klasyfikacji.

II Turniej GRAND PRIX POLSKI SENIORÓW odbył się w Wałbrzychu. Nasza zawodniczka rozpoczęła rywalizację od występu w turnieju eliminacyjnym, w którym zajęła 2 miejsce w grupie ulegając jedynie zawodniczce z JKTS Jastrzębie Zdrój – Agacie Paszek. Miejsce drugie jednak gwarantowało udział w turnieju głównym, do którego łącznie zostało zakwalifikowanych 48 zawodniczek.

W turnieju głównym Ada trafiła do grupy m.in. z zawodniczką KU AZS UE Wrocław – Sandrą Wabik rozstawioną z nr 3 w turnieju. W swojej grupie Ada uległa w/w zawodniczce oraz wygrała pojedynek z wyżej rozstawioną zawodniczką AZS PWSZ Nysa – Patrycją Paszek zapewniając sobie drugie miejsce w grupie. Niestety to miejsce nie gwarantowało awansu do pierwszej 32-ki.

Kolejny wygrany pojedynek z zawodniczką UKS Chrobry Międzyzdroje – Moniką Zielińską zapewnił jej ostatecznie miejsce 33-40. Lokata jest punktowana w rankingu GP, dzięki czemu nasza zawodniczka po dwóch turniejach Grand Prix Polski plasuje się na szóstym miejscu w dolnośląskim rankingu seniorek w sezonie 2017/2018.

TS Zagłębie Lubin zajmuje aktualnie 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji klubowej drużyn dolnośląskich. Kolejny turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski (III WTK) planowany jest na 7 stycznia 2018r w Brzegu Dolnym, w którym zawodniczki Zagłębia Lubin z pewnością wystąpią.