DKF dopiero w sierpniu

100

W lipcu nie obejrzymy filmów w ramach DKF-u w lubińskim kinie Muza. Cykl powróci dopiero w sierpniu.

„Dziennik maszynisty”

Kinomanii zdążyli się już przyzwyczaić, że DKF ma miesięczną wakacyjną przerwę. Filmy w ramach tego cyklu będzie można obejrzeć dopiero w sierpniu. Wtedy to wyświetlone zostaną produkcje: „Dziennik maszynisty” (1 sierpnia), „Duża ryba i begonia” (8 sierpnia), „Kochankowie jednego dnia” (15 sierpnia), „W cieniu drzewa” (22 sierpnia), „McQueen” (29 sierpnia).

Filmy, jak zwykle, wyświetlane będą o godzinie 19.

Szczegóły na temat DKF-u można znaleźć na www.ckmuza.eu.

O filmach:

„Dziennik maszynisty”

Ilija jest doświadczonym maszynistą, który zbliża się do emerytury. Na koncie ma rekordową liczbę 28 zabitych. W ślady ojca idzie jego 19-letni syn Sima. Za chwilę po raz pierwszy przejmie stery pociągu. Jest podekscytowany, ale i przerażony, że idzie za tym zostanie zabójcą. Mijają dni, Sima pracuje i nie wydarza się żaden wypadek. Żaden samobójca, bezdomny czy nieuważny człowiek nie wchodzi pod pociąg. Napięcie chłopaka w oczekiwaniu na wypadek staje się nieznośnie. Ojciec nie może patrzeć na jego męczarnie i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

„Duża ryba i begonia”

Animacja określana chińską odpowiedzią na produkcje Studia Ghibli.

„Duża ryba i begonia” to oszałamiająca wizualnie historia osadzona w świecie chińskich legend i folkloru.

Niezwykła opowieść o dorastaniu, poświęceniu, miłości, a także metafizyczna wizja natury życia i śmierci. Film szturmem zdobył lokalne kina i zarobił ponad 90 milionów dolarów, stając się drugą najbardziej kasową animacją w historii chińskiej kinematografii.

Chun żyje w mistycznej krainie zamieszkałej przez magiczne istoty. Gdy kończy 16 lat, zostaje przeniesiona do świata ludzi, gdzie pod postacią czerwonego delfina musi spędzić siedem dni. Nowa rzeczywistość okazuje się pełna niebezpieczeństw. Od śmierci ratuje ją młody chłopak, który niestety sam traci życie. Chun za wszelka cenę postanawia przywrócić chłopca do świata żywych.

Film z napisami.

„Kochankowie jednego dnia”

Najnowszy film mistrza francuskiego kina, Philippe’a Garrela, autora „Powiewu nocy” i „Zwyczajnych kochanków”. Obraz zdobył nagrodę SACD w sekcji Quinzaine des Réalisateurs na ubiegłorocznym MFF w Cannes.

Jeanne ma 23 lata i właśnie przeżyła bolesne rozstanie z chłopakiem. Postanawia wrócić do rodzinnego domu i chwilowo znów zamieszkać ze swoim ojcem. Na miejscu dziewczyna odkrywa, że jej ojciec, profesor filozofii, ma romans z jedną ze swoich studentek, Ariane, która jest rówieśniczką Jeanne. Dwie młode kobiety stopniowo się poznają i zaprzyjaźniają…

„W cieniu drzewa”

Przedmieścia Reykjaviku, świeże powietrze, cisza, spokój i idealnie przycięte, zielone trawniki. Sielankowa atmosfera nie może trwać jednak wiecznie: na jednym z osiedli wybucha sąsiedzki konflikt! Kością niezgody jest należące do Baldvina i Ingi stare, wielkie drzewo, które rzuca cień na ogród Eybjorg i Konrada. Błahy problem urasta do absurdalnych rozmiarów, uprzejmym do tej pory sąsiadom puszczają nerwy, a dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Tajemniczy sprawca przekłuwa opony samochodu, a zwierzęta domowe zaczynają znikać w niewyjaśnionych okolicznościach. Konieczne staje się zainstalowanie kamer monitoringu. Pojawia się także plotka, że sąsiada widziano z piłą łańcuchową…

„McQueen”

Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej. Odważny i bezkompromisowy, McQueen zwykł mawiać: „Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n’roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje. Szok i atak serca”.

Skąd czerpał wielką wewnętrzną siłę, dzięki której podbił hermetyczny świat haute couture? Projektował dla brytyjskiej królowej i największych gwiazd, takich jak Rihanna czy Nicole Kidman. U szczytu sławy popełnił samobójstwo. Jaką tajemnicę kryło jego życie?

„McQueen” to oparta na faktach historia artysty – równie fascynująca, jak jego dzieła. Opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury.


POWIĄZANE ARTYKUŁY