Czy teraz będzie już bezpiecznie?

Dodatkowe, migające światła ostrzegawcze pojawiły się właśnie przy tymczasowym zjeździe z drogi krajowej nr 36 do Miroszowic. Czy teraz na skrzyżowaniu będzie już bezpieczniej?

O ponowne sprawdzenie tego miejsca pod kątem bezpieczeństwa od kilku tygodni zabiegali mieszkańcy Miroszowic. W miejscu tym dochodziło do częstych wypadków i kolizji. Najgorzej miały osoby jadące do strony Lubina, które chciały skręcić w lewo. Przed skrzyżowaniem jest wzniesienie, które powodowało, że kierowcy zbyt późno widzieli skręcających, by zdążyć w porę wyhamować. W efekcie doszło tam do kilku wypadków.

Droga należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Tymczasowy zjazd wynika z przebudowy skrzyżowania dróg nr 3 i 36 przy Castorami. Po naszym zgłoszeniu oraz sygnałach mieszkańców, Dyrekcja raz jeszcze sprawdziła oznakowanie w tym miejscu. Pod koniec lutego rzeczniczka GDDKiA zapewniała nas, że – w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg – wprowadzone zostanie ponadplanowe oznakowanie, a mianowicie: dodatkowe ograniczenie prędkości oraz migające światła ostrzegawcze na zjeździe do Miroszowic.

Zgodnie z zapowiedziami, światła już są. Zostały zamontowane na tablicach informujących o tymczasowym zjeździe do Miroszowic. Pojawiły się po obu stronach, zarówno dla kierowców jadących od strony Lubina, jak i od strony Wrocławia.

Dodatkowo, ostatnio Dyrekcja postawiała też migające światła ostrzegawcze przed przejściem dla pieszych. To miejsce, gdzie niedawno zginął 19-letni chłopak, którego śmiertelnie potrącił kierowca autobusu. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
WOJCIECH
WOJCIECH
1 rok 7 dni temu
Widać ze nasze pieniądze idą w błoto a osoby które analizowały objazd nie posiadają prawa jazdy. A wiedza z ruchy drogowego jest na poziomnie podstawowym jak u dzieci. Zjazd jest niebezpieczny. A mianowicie chodzi o kuerunek z Lubina na Wrocław. Z oznakowania poziomego ( linie przerywane ) dozwolone jest wyprzedzanie innych pojazdów jadących w kierunku Wrocławia. Dopiero przy feralnym skręcie jest zakaz ( linia ciągła). Nie jednokrotnie skręcając do Miroszowic mimo kierunkowskazu i zachowania ostrożności byłem zmuszony do zatrzymania auta. Poniewaz ktoś za kolumny aut rozpoczął manewr wyprzedzania. A innym razem kiedy wyjeżdżam autem w strone Lubina. Pas jest zajęty… Czytaj więcej »
ryszart
ryszart
1 rok 7 dni temu

Wszędzie są miejsca mniej lub bardziej niebezpieczne. Nie zmienia to faktu iż każdy kierowca który jest chociaż trochę ogarnięty z przepisami i ma podstawowe umiejętności sobie poradzi w takim miejscu. Przy zjeździe wystarczy patrzeć w lusterka, przy wjeździe na wyprzedzające auta (co to w ogóle za argument że auto wyprzedza? Wjeżdzając na drogę z podporządkowanej trzeba ustawić pierwszeństwa wszystkim na głownej, sic!) i przede wszystkim się NIE SPIESZYĆ i nic się nie stanie. Proste?

antylewak
antylewak
1 rok 7 dni temu

Jeszcze rondo, hopkę i ograniczenie do 10 km/h.

ryszart
ryszart
1 rok 7 dni temu

A najlepiej zamknąć trasę lubin-wrocław żeby miroszowice mogły spokojnie jeździć 😀

qwer
qwer
1 rok 7 dni temu

tam wystarczy postawić fotoradar i po problemie

Gość
Gość
1 rok 8 dni temu

Wystarczy jeździć przepisowo i nie będzie problemów.

blekfii
blekfii
1 rok 8 dni temu

idąc twoim tokiem myslenia wystarczy zlikwidowac samochody i nie bedzie problemów

Anonimowo
Anonimowo
1 rok 8 dni temu

Lepsze takie spóźnione reakcje niż żadne.. można było zareagować o wiele wcześniej i kilku nieszczęśliwych zdarzeń uniknąć.2qjfu

wpDiscuz