4 bramki Kingi Grzyb

43

Polskie piłkarki ręczne pożegnały się z Mistrzostwami Europy w Szwecji. W swoim ostatnim meczu grupy B „biało-czerwone” przegrały z Niemkami 22:23. Cztery bramki w tym meczu zdobyła Kinga Grzyb.

Kinga Grzyb w meczu przeciwko Szwecji (Fot. Paweł Andrachiewicz)

Skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin skutecznie wykonywała rzuty karne często w bardzo ważnych dla meczu momentach i nie pomyliła się ani razu. Kinga Grzyb z trafiała w 20, 29, 48 i 55 minucie spotkania.

Niestety w ataku podopieczne Leszka Krowickiego popełniły masę, często niewymuszonych błędów. Pomimo tego Polki cały czas nie odpuszczały rywalkom i na siedem minut przed końcem doprowadziły do remisu po 20, a chwilę potem wyszły na prowadzenie. Wojnę nerwów minimalnie lepiej zniosły jednak rywalki. Ostatecznie Polska przegrała z Niemcami 22:23 (10:12).

NIEMCY – POLSKA 23:22 (12:10)

POLSKA: Gawlik, Płaczek – Kobylińska 1, Gęga 2, Kowalska 2, Królikowska, Grzyb 4 (4), Janiszewska 1, Drabik 4, Kozłowska, Galińska, Wojtas, Nosek, Szczecina, Achruk 7, Andrzejewska 1.