Złamał prawie wszystkie możliwe zakazy

2646

Pod wpływem narkotyków, z narkotykami, bez prawa jazdy i samochodem bez ważnego przeglądu oraz ubezpieczenia poruszał się 26-letni lubinianin. Mężczyzna został zatrzymany przez tutejszych policjantów i grozi mu do 5 lat więzienia.

Lubińscy policjanci podczas patrolu zauważyli pojazd marki bmw, którym poruszał się dobrze im znany mieszkaniec miasta. Wcześniej lubinianin był zatrzymywany w związku z jazdą samochodem bez uprawnień.

– Podczas przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli woreczek strunowy z zawartością marihuany. Wynik badania narkotestem potwierdził, że prowadził on po zażyciu narkotyków, a zatrzymany sam przyznał, że zażywał w tym dniu środek psychotropowy – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

To nie koniec, gdyż pojazd, którym jechał lubinianin nie miał ważnych badań technicznych i ubezpieczenia obowiązkowego OC.

– 26-latek usłyszał już zarzuty posiadania narkotyków oraz prowadzenia pojazdu pod ich wpływem, mimo sądowego zakazu. Za brak badań technicznych i ubezpieczenia pojazdu odpowie w ramach odrębnego postępowania – dodaje Serafin.

Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.