Zagłębie wygrywa z Mistrzem Polski

934

Odmienione Zagłębie Lubin postawiło trudne warunki Mistrzowi Polski i wygrało 2:1 w Poznaniu. Bramki dla Miedziowych zdobywali Dawid Kurminowski oraz Łukasz Łakomy.

Po bezbarwnej postawie w meczu z Piastem Gliwice Waldemar Fornalik zamieszał w składzie i Zagłębie od pierwszych minut wyglądało bardzo dobrze na tle Mistrzów Polski. W 23. minucie świetnie interweniował debiutujący w bramce Zagłębia Didouis i lubinianie wyprowadzili kontrę, po której ładną bramkę zdobył Kurminowski. W 35. minucie znów fantastyczne przejście z obrony do ataku i tym razem piłkę w siatce gospodarzy umieścił Łukasz Łakomy. Bramkę kontaktową tuż przed przerwą zdobył Artur Sobiech.

W drugiej odsłonie meczu Lech zdominował spotkanie, a Zagłębie mądrze się broniło wyprowadzając groźne kontry, z których m.in. szansę miał Kurminowski w 53. minucie. W 87. minucie Lech dopiął swego i strzelił bramkę jednak sędzia anulował trafienie Ishaka. Po tym spotkaniu Miedziowi dopisują ważne trzy punkty w walce o utrzymanie.

Zagłębie w następnym tygodniu zmierzy się w derbowym meczu z Miedzią Legnica na własnym stadionie.

Lech: 35. Filip Bednarek – 44. Alan Czerwiński (61, 2. Joel Pereira), 25. Filip Dagerstål, 16. Antonio Milić, 5. Pedro Rebocho – 50. Adriel Ba Loua (61, 17. Filip Szymczak), 30. Nika Kwekweskiri (46, 18. Bartosz Salamon), 7. Afonso Sousa, 11. Filip Marchwiński (71, 9. Mikael Ishak), 23. Kristoffer Velde (46, 21. Michał Skóraś) – 90. Artur Sobiech.

Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis – 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 4. Jarosław Jach, 13. Mateusz Grzybek – 26. Kacper Chodyna, 20. Marko Poletanović (70, 6. Tomasz Makowski), 99. Łukasz Łakomy, 18. Filip Starzyński (85, 21. Tomasz Pieńko), 39. Damjan Bohar (57, 7. Saša Živec) – 90. Dawid Kurminowski (71, 19. Rafał Adamski).