Zagłębie zdobyło stolicę!

28

Ależ to był mecz! Kibice na stadionie przy Łazienkowskiej w Warszawie zobaczyli aż pięć bramek, a po końcowym gwizdku sędziego radość była po stronie miedziowych!

zaglebie

Dla gospodarzy miał to być mecz na przełamanie po ostatnich fatalnych występach w lidze i ostrym laniu od Borussi Dortmund w Lidze Mistrzów. Sam szkoleniowiec Legii już przed meczem z BVB mówił o tym, jak ważne będzie dzisiejsze spotkanie z podopiecznymi Piotra Stokowca. Lubinianie przed meczem na Łazienkowskiej też nie mieli dobrej passy, ale w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy wyglądali o niebo lepiej od aktualnych mistrzów Polski.

I to właśnie lubinianie zaczęli z większym, prezentując się w pierwszej połowie dużo lepiej od gospodarzy, co przełożyło się na wynik. Już 17. minucie Jarosław Jach dał miedziowym prowadzenie. Niespełna dwadzieścia minut później było już 0:2. Tym razem rzut karny, po ręce w polu karnym Michała Pazdana, wykorzystał Krzysztof Janus.

Podczas ostatniej wizyty na Łazienkowskiej Zagłębie również prowadziło 2:0, jednak nie potrafiło wywieźć kompletu punktów ze stolicy. Stare demony wróciły i dzisiaj. Legia „przycisnęła” i szybko odrobiła straty. Cztery minuty po zmianie stron Jakub Czerwiński zdobył kontaktową bramkę, a niespełna dziesięć minut później było już 2:2. Legia dalej przeważała i wydawało się, że pójdzie za ciosem i zdobędzie komplet punktów. Lubinianie próbowali zdobyć trzecią bramkę i udało im się to w 70. minucie za sprawą… Michała Pazdana. Reprezentant Polski wpakował piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu z prawej strony i było 2:3. Nadzieje legionistów odżyły na chwilę w 86. minucie, kiedy sędzia podyktował karnego za faul na Guilherne. Do piłki podszedł Nemanja Nikolić, ale jego strzał obronił Martin Polacek.

Legia Warszawa – Zagłębie Lubin 2:3 (0:2)