Wojownicy z Lubina w formule gi i no gi

153

W Luboniu przeprowadzono VII Mistrzostwa Europy CBJJP. Zawody odbywały się w formule GI oraz NO GI. Invictus strefa walk Lubin reprezentowało tego dnia 7 zawodników.

Najpierw, została rozegrana formuła GI (w kimonach). W niej, pierwszy na macie stanął Michał Miłek, który stoczył łącznie 3 walki w kat. Adult niebieskie pasy do 88kg, z czego 2 wygrał na punkty 1 przegrał, co dało mu 2 miejsce. Michał startował również w formule NO GI niebieskie pasy 85kg, w której stoczył 3 walki. Wszystkie wygrał na punkty, co dało mu złoty medal. Drugi na macie stanął Kuba Cholewa, który swoje 2 walki w kat. Adult niebieskie pasy poniżej 100kg, wygrał technikami kończącymi (dźwignia na rękę oraz duszeniem kimonem) i w konsekwencji wywalczył złoty medal.

Kolejna formułą było NO GI (bez kimon). Pierwszy walczył w niej Paweł Brynkiewicz w kat. Masters 1 niebieskie pasy 85kg. Stoczył 2 wygrane walki, jedna duszeniem zza pleców druga na punkty i tym samym wylądował na 1 miejscu. Kolejny na macie stanął Maciej Kruszewski, który stoczył swoje pojedynki w kat. Adult purpurowe pasy 85kg. Lubinianin wygrał 2 walki deklasując przeciwników na punkty, co dało mu najwyższe podium.

Kolejnym reprezentantem był Mateusz Janur, który walczył w formule NO GI purpurowe pasy 91kg ADULT i masters 1. W obu tych kategoriach stoczył łącznie 4 walki, które pewnie wygrał na punkty i dało mu to 2 złote medale. Kamil Sygnat startował w kategorii białe pasy 73kg. Na tych zawodach niestety dla niego, nie udało mu się wygrać swojej walki i zakończył turniej bez medalu, ale z kolejnym doświadczeniem. Oskar Brynkiewicz walczył w kat. Junior 70kg. Po ciężkiej walce musiał uznać wyższość przeciwnika i również zakończył bez medalu.

– Wszystkim startującym gratuluje świetnych walk i medali na prawdę było na co popatrzeć. Pamiętajmy, że nie tylko medale się liczą, a doświadczenie i dobra zabawa. Kolejne zawody w grudniu, które zamkną ten rok startowy. Mam nadzieje, że z wieloma medalami – puentuje Maciej KRUSZON Kruszewski.