W Muzie premiera filmu „Chłopi”

137

Dla starszych widzów „Chłopi”, a dla najmłodszych „Psi Patrol: Wielki film” – te dwie premiery można od dzisiaj, 13 października, obejrzeć w lubińskim kinie Muza.

„Chłopi”

Film „Chłopi” wyświetlany będzie do 26 października, natomiast „Psi Patrol: Wielki film” – do 2 listopada. Ponadto jeszcze przez tydzień, do 19 października widzowie mogą obejrzeć „Święto ognia”.

W poniedziałek, 16 października, w cyklu Muza Baby Kino również wyświetlone zostanie „Święto ognia”. Świeżo upieczone mamy wraz ze swoimi pociechami będą mogły obejrzeć ten film o godz. 11.

Natomiast w środowym DKF-ie, 18 października, pokazana zostanie produkcja „Turkusowa suknia”.

Szczegółowy repertuar kina Muza można znaleźć na stronie ckmuza.eu.

O filmach:

„Chłopi”

„Chłopi” zostali zrealizowani w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia „Twój Vincent”. Monumentalne dzieło Wł. Reymonta przepełnione jest kwiecistymi opisami przyrody. Film jest zrealizowany na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski, które idealnie oddaje nastrój powieści. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski. Muzykę skomponował wielokrotnie nagradzany producent Łukasz L.U.C. Rostkowski. Kompozytor w ramach międzynarodowej Rebel Babel Film Orchestra stworzył specjalny słowiański kolektyw muzyków folkowych, którzy tak jak malarze za pomocą tradycyjnych środków (instrumenty ludowe i śpiewy) stworzyli magiczny i analogowy pejzaż dopełniający piękno malowanych obrazów.

„Psi Patrol: Wielki film”

Kontynuacja przeboju z 2021 roku „Psi Patrol. Film”. Kiedy w Mieście Przygód ląduje magiczny meteor, szczeniaki z Psiego Patrolu zyskują supermoce, które przekształcają je w Kosmopieski! Dla Skye, jej nowe moce są spełnieniem marzeń. Sprawy przybierają gorszy obrót, gdy wróg piesków Humdinger ucieka z więzienia i łączy siły z Victorią, która jest naukowcem. Oboje planują ukraść niezwykłe moce. Gdy los Miasta Przygód wisi na włosku, Kosmopieski muszą powstrzymać złoczyńców, zanim będzie za późno. Skye przekona się w końcu, że nawet najmniejszy szczeniak może zrobić największą różnicę.

„Święto ognia”

Nowy film Kingi Dębskiej („Moje córki krowy”, „Zabawa zabawa”, „Zupa nic”). „Święto ognia” powstało w oparciu o uwielbiany przez czytelników i uhonorowany nagrodą literacką im. Norwida książkowy bestseller 2021 r. autorstwa Jakuba Małeckiego. Anastazja ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża wszystkich. Najlepszą relację ma ze starszą siostrą Łucją – wschodzącą gwiazdą Baletu Narodowego, będącą u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek. Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina.

„Turkusowa suknia”

Mina i Halim, małżeństwo z wieloletnim stażem, prowadzi niewielki zakład krawiecki w marokańskim mieście Sala. O talencie mężczyzny, a zwłaszcza niezwykłym hafcie, jakim ozdabia tradycyjne, szyte przez siebie stroje, jest na tyle głośno, że kolejne zamówienia znacznie przekraczają jego możliwości. Zatrudnia więc młodego pomocnika, choć początkowo nie jest do tego przekonany. Dla Youssef, jest to wielka szansa. Przyglądanie się codziennej żmudnej pracy Halima to dla niego nie tylko możliwość doskonalenia własnych umiejętności, ale też lekcja cierpliwości oraz pokory. Tym cenniejsze, że z każdym dniem bohaterowie nabierają do siebie większego zaufania i zaczyna ich łączyć coraz bliższa więź, co nie pozostaje niezauważone przez Minę.


POWIĄZANE ARTYKUŁY