Sprawdź dziś światła za darmo

20

Kierowcy z Lubina mogą dziś (20 listopada) bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich autach w kilku wybranych stacjach diagnostycznych. Wszystko w ramach ogólnopolskiej kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”.

Fot. Pixabay

Jesienią widoczność na drodze jest znacznie mniejsza. – Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierującemu wcześniej dostrzec pieszego, poruszającego się jezdnią lub poboczem oraz inna przeszkodę znajdującą się na drodze. W przypadku wadliwego oświetlenia, złych warunków atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne światła mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego pojazdem, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych – zauważa Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego KPP Lubin.

„Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”– to akcja, której celem jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich pojazdach na stacjach kontroli funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. Podczas trwania działań 20.11 oraz 4.12.2021 r., odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na wybranych stacjach diagnostycznych biorących udział w akcji.

Na terenie naszego powiatu swoje światła we wskazanych dniach w kampanii – będzie można sprawdzić i skorygować bezpłatnie w poniższych stacjach:

– Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów P.H.U Julianna Wrona – Ścinawa ul. Wrocławska 1a Tel: 76 8770497 w godz. 9-14

– Stacja Kontroli Pojazdów Budrol – Rudna ul. Witosa 16 Tel: 76 8464736 w godz. 8-14

– Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PZM – Lubin ul. Składowa 1 Tel: 76 8444304 w godz. 8-14

– Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PZM – Lubin ul. Skłodowskiej – Curie 177a Tel: 76 8171314 w godz. 7-15

– Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów SpeedCar – Lubin ul. Paderewskiego 88 (stacja Shell) Tel: 76 8459059 w godz. 8-14

Dodajmy, że kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego.

Źródło: KPP Lubin