SMS Zagłębie Lubin jedzie na mistrzostwa Polski

690

Dzięki drugiemu miejscu w dolnośląskiej lidze, lubinianki wystąpią w rozgrywkach centralnych. Przed zawodniczkami Szkoły Mistrzostwa Sportowego rywalizacja w 1/16 mistrzostw Polski.

– Cieszymy się bardzo ze zdobytego medalu. Teraz, wybieramy się w kwietniu na 1/16 mistrzostw kraju do Szczecina. Przygotowujemy się mocno i mamy nadzieję, że kibice będą zadowoleni z naszych rezultatów – podkreśla Beata Miazga, trener zawodniczek Zagłębia.

Szkołę Mistrzostwa Sportowego Zagłębie Lubin reprezentują uczennice.

– W naszych szeregach, juniorek, juniorek młodszych i drugiej ligi znajdują się zawodniczki SMS Lubin, w którym kształcą się w liceum niepublicznym, które działa świetnie już od czterech lat. Abyśmy mogli reprezentować nasz klub potrzebna jest nam młodzież w wieku szkolnym, szkoły podstawowej. W tym roku otwieramy szkołę podstawową w klasach 1-3 i 4-8. Serdecznie zapraszamy, a pierwszy nabór już 20 marca o 10.00 dla młodszych, a dla klas 4-8 o godzinie 11.00 na sali przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej – podkreśla Beata Miazga.

Nabór prowadzony jest do klas 1-8 w następujących dyscyplinach: piłka ręczna, piłka nożna, pływanie, lekkoatletyka oraz łyżwiarstwo szybkie.

– Szkoła SMS Zagłębie Lubin oferuje przede wszystkim bezpłatną naukę, pomimo tego, że jest to niepubliczna szkoła. Mamy wykwalifikowaną kadrę trenerską oraz dydaktyczną. Mamy szesnaście godzin wychowania fizycznego. Trzy godziny podstawy programowej i trzynaście specjalnego profili, a tutaj mówiąc o piłce ręcznej. Klub sponsoruje obozy, turnieje, mecze, stroje sportowe oraz dzieci będą mogły korzystać z darmowych obiadów w szkole – podkreśla trener SMS.

Dodajmy, że uczniowie szkoły sportowej korzystają ze wszystkich obiektów sportowych w Lubinie: ze wszystkich obiektów zewnętrznych RCS, toru lodowego, stadionu lekkoatletycznego, hali, a także z pływalni.