Seanse filmowe dla szkół online

22

Nietypowe lekcje w fotelach kinowych przed wielkim ekranem stały się już tradycją w lubińskim kinie Muza. W tym roku jednak, ze względu na pandemię, nie odbywają się one w dotychczasowej formie. Kino zachęca do udziału w seansach online.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt o wieloletniej tradycji, który powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów. Ambitne, niekomercyjne kino, multimedialne prelekcje i materiały dydaktyczne – to wszystko czeka na uczniów i nauczycieli z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych w kinach realizujących projekt w ponad 80 miastach w Polsce. Kino Muza uczestniczy w nim od 2012 r.

Jak to działa? Nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl i od października do kwietnia raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do kina (można zapisać się na cały rok lub tylko na wybrane miesiące). Przed każdym filmem odbywa się prelekcja poświęcona zagadnieniom poruszanym w filmie. Nauczyciele z wyprzedzeniem otrzymują mailem materiały dydaktyczne (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy, etc.) do wykorzystania w szkole po obejrzeniu przez klasę filmu.

W tym roku ze względu na pandemię projekt nie odbywa się w dotychczasowej formie. Przedszkola i szkoły mogą indywidualnie zamawiać seanse filmowe (kontakt z koordynatorem projektu – Beata Kurpińska, tel. 76 746 22 79 lub 664 933 546, e-mail kino@ckmuza.pl). Istnieje również możliwość udziału w seansach online. Zapisy odbywają się tutaj: http://panel.nhef.pl/zgloszenie/

Cena za pojedynczy dostęp 8 zł dla osoby. Filmy dopełnią prelekcje, warsztaty oraz omówienia po seansie. W zależności od wieku widzów będzie to 5-15 minut lub 10-20 minut. Ponadto, do każdego filmu przygotowano materiały dydaktyczne dla nauczycieli i analizy psychologiczne, z którymi mogą zapoznać się również opiekunowie. Filmy można obejrzeć wspólnie w klasie lub w domu i potem omówić na lekcji.