Ruszyły przygotowania, potrzebni wolontariusze

925

Choć do styczniowego finału zostało jeszcze sporo czasu, lubiński, a właściwie lubińsko-ścinawski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już działa! Właśnie rozpoczęła się rejestracja wolontariuszy. Potrzeba ich 135. Poszukiwane są też miejsca, gdzie mogłyby stanąć puszki stacjonarne. Organizatorzy zachęcają również do tworzenia e-skarbonek czy przynoszenia przedmiotów na licytacje.

WOŚP zagra w ostatnią niedzielę stycznia (29 stycznia 2023 roku). Tym razem pieniądze będą zbierane na wyposażenie laboratoriów w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, które mogą doprowadzić do sepsy. Po raz pierwszy w historii sprzęt kupiony przez WOŚP posłuży pacjentom z różnych grup wiekowych.

Właśnie trwa rekrutacja wolontariuszy. W Lubinie zarejestrował się jeden sztab: nr 517, którego siedziba mieści się w Szkole Podstawowej nr 10, czyli najstarszy sztab WOŚP w naszym mieście. Tak jak w ubiegłym będzie działać zarówno w Lubinie, jak i w Ścinawie.

Rejestracja wolontariuszy odbywa się tylko i wyłącznie on-line: poprzez stronę iwolontariusz.wosp.org.pl.

Tutejszy sztab potrzebuje 135 wolontariuszy. Zachęca wszystkich, którzy chcą się włączyć w WOŚP do jak najszybszej rejestracji.

Oprócz wolontariuszy trwa też poszukiwanie miejsc, gdzie mogłyby stanąć Sztabowe Skarbony Stacjonarne.

– Do współpracy zapraszamy fitness kluby, instytucje kultury oraz wszystkich chętnych przedsiębiorców – mówi szefowa lubińskiego sztabu WOŚP #517 Beata Rzepka. – Liczba puszek jest ograniczona. U nas może stanąć 50 takich skarbon – dodaje.

Im szybciej zgłoszą się chętni, tym lepiej, bo kwesta do stacjonarnych puszek rozpocznie się już w grudniu i potrwa do 29 stycznia.

Skarbony Stacjonarne można zarejestrować online. Wystarczy założyć konto na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl, a następnie wybrać opcję zakładania Sztabowej Puszki Stacjonarnej i uzupełnić w formularzu elektronicznym dane niezbędne do prowadzenia kwesty w tej formie. Później należy wybrać z listy sztab, który będzie prowadził nadzór nad prowadzoną kwestą, wyda niezbędne materiały oraz rozliczy zbiórkę – w Lubinie jest to nr 517 przy Szkole Podstawowej nr 10.

W przypadku sklepów należących do sieci, żeby ubiegać się o postawienie skarbonki, trzeba mieć zgodę centrali firmy.

Zbiórka do skarbon stacjonarnych jest specyficzna. Nie biorą w niej udziału wolontariusze z identyfikatorami. Puszka najczęściej stawiana jest w miejscu, w którym pracownicy mają największy kontakt z klientem, na przykład przy kasach. Przy skarbonie zawsze musi być kopia oświadczenia dotyczącego przeprowadzanej zbiórki, którego oryginał znajduje się w centrali firmy.

W tej chwili lubiński sztab WOŚP poszukuje również gadżetów, voucherów i prezentów na licytacje.

Zainteresowani działaniem w lubińskim sztabie wszelkie informacje znajdą na Facebooku TUTAJ.

Informacje dla wolontariuszy znajdują się także na stronie Fundacji WOŚP.

W Lubinie finał WOŚP wspomagają Galeria Cuprum Arena, Ekobaza oraz Muza.


POWIĄZANE ARTYKUŁY