Rekord na trybunach, remis na boisku

1531

W 3. kolejce PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin zremisowało przed własną publicznością 1:1 z Lechem Poznań. Bramkę dla lubinian strzelił Kurminowski, a dla gości trafił Blazić.

Już przed spotkaniem było wiadomo, że Zagłębie pobije swój rekord frekwencji, ponieważ pierwszy raz odkąd powstał nowy obiekt wyprzedano wszystkie bilety na mecz. Ostatecznie na trybunach zasiadło 15 813 kibiców.

Od samego początku obie drużyny narzuciły ofensywny styl gry. W 14. minucie świetnie w polu karnym dryblował Pieńko, ale jego strzał wybronił Bednarek. W 26. minucie przed utratą bramki uratował lubinian Ławniczak. W 41. minucie Zagłębie udokumentowało bramką swoją dobrą postawę. Strzelał Makowski, przed siebie odbił Bednarek, ale przy dobitce Kurminowskiego był już bez szans.

Druga połowa to kontynuacja dobrej gry z obu stron. W 50. minucie czerwoną kartką został ukarany Murawski z Lecha Poznań i wydawało się, że Zagłębie pójdzie już za ciosem, jednak to goście przejęli inicjatywę. W 76. minucie po rzucie rożnym do bramki strzeżonej przez Weiraucha trafił Blazić i mieliśmy remis. W 88. minucie świetna interwencja młodego bramkarza Zagłębia ratuje lubinian przed porażką.

Dobra gra obu zespołów mogła podobać się kibicom. W następnej kolejce „Miedziowi” zmierzą się z Cracovią na wyjeździe.

Zagłębie: 22. Szymon Weirauch – 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 13. Mateusz Grzybek – 7. Kacper Chodyna, 8. Damian Dąbrowski, 6. Tomasz Makowski, 21. Tomasz Pieńko (72, 11. Arkadiusz Woźniak), 39. Damjan Bohar (72, 9. Tornike Gaprindaszwili) – 90. Dawid Kurminowski (90, 17. Marek Mróz).

Lech: 35. Filip Bednarek – 2. Joel Pereira, 23. Miha Blažič, 16. Antonio Milić (63, 44. Alan Czerwiński), 5. Elias Andersson – 21. Dino Hotić (55, 6. Jesper Karlström), 22. Radosław Murawski, 7. Afonso Sousa (84, 15. Michał Gurgul), 10. Filip Marchwiński, 11. Kristoffer Velde (55, 17. Filip Szymczak) – 9. Mikael Ishak (83, 90. Artur Sobiech).