Przyjacielski mecz z Arką na korzyść gospodarzy

459

W ramach 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin odniosło pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując Arkę Gdynia 2:0. Bramki dla „Miedziowych” strzelili Sasa Zivec oraz Patryk Szysz.

Od mocnego uderzenia spotkanie rozpoczęli gospodarze. Już w 4. minucie prostopadłą piłkę zagrał Lubomir Guldan. Podanie idealnie opanował Sasa Zivec i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości. W 7. minucie spotkania ze skrzydła dośrodkowywał strzelec bramki, jednak Patryk Szysz strzałem pięta trafił prosto w bramkarza. Kolejne minuty to walka zespołów w środku pola. W 20. minucie spotkania Balic dośrodkował w pole karne. Futbolówka trafiła do Alana Czerwińskiego, który próbował pokonać golkipera strzałem głową, jednak piłka wylądowała obok bramki. W 26. minucie meczu pierwsza groźniejsza akcja Arki. Po rzucie rożnym, główkował zawodnik gdynian, jednak przestrzelił bramkę. W 30. minucie dośrodkowywał Balic, a strzelał Czerwiński, jednak znów obok słupka. Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn już nie stworzyła dogodnej okazji by strzelić bramkę.

W drugiej odsłonie meczu w 51. minucie, Lubomir Guldan znów zagrał świetną prostopadłą piłkę, tym razem dopadł do niej Patryk Szysz, niestety szybko dogonili go obrońcy i przeszkodzili młodemu zawodnikowi w zdobyciu bramki. W 57. minucie z dystansu próbował swoich sił Adam Deja, ale Konrad Forenc pewnie interweniował. Po chwili kolejna świetna parada lubińskiego golkipera, który potwierdził znakomitą dyspozycję. W 65. minucie podanie Filipa Starzyńskiego na bramkę zamienił Patryk Szysz. W 71. minucie z dystansu próbował uderzać Sasa Zivec. Z problemami obronił Steinbors. Do końcowego gwizdka arbitra drużyny nie stworzyły już więcej sytuacji. Kolejne spotkanie KGHM Zagłębie Lubin rozegra na wyjeździe z Legią Warszawa 18 sierpnia.