Przez tydzień będą mówić o depresji

1006

23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. W Lubinie z tej okazji po raz drugi zorganizowany został Tydzień Walki z Depresją. Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach, jakie odbywają się w jego ramach, jest bezpłatne. Pierwsza rozmowa i wykład online już dzisiaj.

Fot. Pixabay

Wydarzenie organizuje Centrum Formacji Rodziny w Lubinie. Potrwa ono cały tydzień, aż do 28 lutego.

– Wydarzenie to zostało zorganizowane, by odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców Zagłębia Miedziowego – mówi Anna Migalska, dyrektor Centrum Formacji Rodziny w Lubinie. – My, jako specjaliści, terapeuci zauważamy ogromną potrzebę pracy w przestrzeni depresji – dodaje.

Od lewej: Edyta Rząsa, psychoterapeuta z Centrum Formacji Rodziny, Anna Migalska, dyrektor Centrum Formacji Rodziny

Depresja dotyka coraz więcej osób. Według badań, choruje na nią 1,5 mln Polaków, ale z powodu pandemii te dane są już nieaktualne. Osób cierpiących na depresję jest znacznie więcej.

W ramach Tygodnia Walki z Depresją mieszkańcy Lubina, a także całego Zagłębia Miedziowego mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji, wykładów, wywiadów oraz wysłuchać rozmów ze specjalistami zdrowia psychicznego, z przedstawicielami samorządów i jednostek publicznych, z osobami dzielącymi się swoim własnym doświadczeniem.

Z powodu pandemii większość wydarzeń odbywa się online. Pierwszy wykład i spotkanie odbędą się już dzisiaj o godzinie 17 i 19. Będzie można je obejrzeć na YouTube Centrum Formacji Rodziny TUTAJ.

⏳ Rozkład dnia – poniedziałek Depresja a uzależnienia ❗️17:00 Wywiad z osobą z doświadczeniem uzależnienia ❗️19:00…

Opublikowany przez Tydzień Walki z Depresją Niedziela, 21 lutego 2021

Dodatkowo mieszkańcy mogą wziąć udział w anonimowej ankiecie i wypowiedzieć się na temat depresji.

– Chcemy przekazać mieszkańcom wiedzę o tym, jak rozpoznać depresję u siebie lub swoich bliskich i gdzie sięgnąć po pomoc, a także poznać ich opinię i sposób rozumienia depresji w ich środowisku – dodaje Edyta Rząsa, psychoterapeuta z Centrum Formacji Rodziny.

II Tydzień Walki z Depresją współorganizowany jest przez Głogowskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi”, a jego partnerem jest KGHM. Patronat honorowy objęły samorządy Zagłębia Miedziowego oraz wojewoda dolnośląski.

Szczegóły na temat wydarzenia można znaleźć na stronach:

www.kghm.com/depresja

www.cfrlubin.pl/depresja

www.facebook.pl/tydzienwalkizdepresja