Premiery i przedpremiery w kinie Muza

94

Dla dorosłych widzów „Doppelgänger. Sobowtór”, a dla młodszych „Kosmici w mojej szkole” – te dwa filmy można od dzisiaj, 29 września obejrzeć w lubińskim kinie Muza. Ponadto jeszcze przez tydzień, do 5 października, wyświetlana będzie „Zielona granica”. A w niedzielę przedpremierowo pokazany zostanie „Psi Patrol: Wielki film”.

„Doppelgänger. Sobowtór”

Zarówno „Doppelgänger. Sobowtór”, jak i „Kosmici w mojej szkole” będą gościć na ekranach kina Muza do 12 października. Ta druga produkcja będzie pokazywana w wersji z dubbingiem.

Ponadto w niedzielę, 1 października kino Muza zaprasza na przedpremierowe seanse produkcji „Psi Patrol: Wielki film”. Odbędą się one o godz. 15.30 i 17.15.

Natomiast w środowym DKF-ie, 4 października, kinomani obejrzą film „Reality”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie ckmuza.pl.

O filmach:

„Zielona granica”

„Zielona granica” to najnowszy film trzykrotnie nominowanej do Oscara Agnieszki Holland. Opowieść o tym, że każdy z nas może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i zostać zmuszony dokonać wyborów pomiędzy dobrem a złem. Obraz uświadamia nam, że dyskusja o wyborach moralnych nie jest domeną akademickich sal, lecz dzieje się tu i teraz, we współczesnej Polsce. „Zielona granica” jest opowieścią fikcyjną, ale scenariusz powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń, które dzieją się tuż obok nas. Przygotowania do filmu objęły setki godzin analizy dokumentów, wywiadów z uchodźcami, strażnikami granicznymi, mieszkańcami pogranicza, aktywistami i ekspertami. Przejmująco aktualna „Zielona granica” to kino zaangażowane w istotny i aktualny temat. Kino, które otwiera oczy, trafia prosto w serce i nikogo nie pozostawia obojętnym. W filmie przeplatają się trzy perspektywy – uchodźców, polskich aktywistów i strażników granicznych. „Zielona granica” jest opowieścią o ludziach postawionych w sytuacjach granicznych. W obsadzie międzynarodowej koprodukcji znaleźli się m. in.: Maja Ostaszewska, Tomasz Włosok, Piotr Stramowski, Jaśmina Polak, Marta Stalmierska, Agata Kulesza, Maciej Stuhr i Magdalena Popławska.

„Doppelgänger. Sobowtór”

Nowy film w reżyserii Jana Holoubka („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”) w międzynarodowej obsadzie. Film przenosi widzów w czas przełomu lat 70-tych i 80-tych, a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans Steiner (Jakub Gierszał) żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości, jakie daje Zachód. Wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską. Jan Bitner (Tomasz Schuchardt) mieszka z rodziną w Gdańsku, pracuje w stoczni. Pozornie nic nie łączy obu mężczyzn, jednak przeszłość skrywa tajemnicę, która postawi ich przed koniecznością zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. Obaj staną przed pytaniem dotyczącym swojej tożsamości.

„Kosmici w mojej szkole”

W wyniku kosmicznej anomalii statek Sił Obrony Galaktyki i jego miniaturowa załoga: Gus, Max i Sophie trafiają do wnętrza mózgu 16-letniego ucznia Normana. Od teraz widzą i słyszą wszystko to, co nastolatek. A to dopiero początek kłopotów, bo dzielni kosmici są w trakcie misji, od której zależy dobro i przyszłość Wszechświata. Teraz, aby pokonać największego wroga – międzygalaktycznego złoczyńcę Zoltharda, Gus, Max i Sophie będą musieli ujawnić się i poprosić chłopca o pomoc. Muszą się jednak śpieszyć, bo podstępny Zolthard przejął już kontrolę nad umysłem dyrektorki szkoły, do której chodzi Norman i przeciąga na swoją stronę kolejnych nauczycieli. Czasu jest coraz mniej, po szkolnych korytarzach krąży UFO, a kosmicznie komiczna konfrontacja dosłownie wisi w powietrzu!

„Psi Patrol: Wielki film”

Kontynuacja przeboju z 2021 roku „Psi Patrol. Film”. Kiedy w Mieście Przygód ląduje magiczny meteor, szczeniaki z Psiego Patrolu zyskują supermoce, które przekształcają je w Kosmopieski! Dla Skye, jej nowe moce są spełnieniem marzeń. Sprawy przybierają gorszy obrót, gdy wróg piesków Humdinger ucieka z więzienia i łączy siły z Victorią, która jest naukowcem. Oboje planują ukraść niezwykłe moce. Gdy los Miasta Przygód wisi na włosku, Kosmopieski muszą powstrzymać złoczyńców, zanim będzie za późno. Skye przekona się w końcu, że nawet najmniejszy szczeniak może zrobić największą różnicę.

„Reality”

Portret współczesnej dziewczyny, która nie daje się zaszufladkować – jej osobowość nosi w sobie wiele kolorów. Korzysta z różnych wariacji kobiecości, niczym z masek, które naprzemiennie zakłada. Jej miłość do spokoju, który daje joga, nie wyklucza tego, że w wolnym czasie chodzi ćwiczyć crossfit. Jej nieszablonowość i wiedza na spektrum tematów imponuje – i właśnie takie są współczesne kobiety. Chowa się za stereotypami blondynki, gdy to dla niej wygodne, by odbijać piłeczkę i korzystać ze swoich pokładów inteligencjiNiemal intymne, zamknięte w 90 minutach, spotkanie z „Reality” to, idąc tropem „Najgorszego człowieka na świecie”, portret współczesnej dziewczyny w wersji 2.0.


POWIĄZANE ARTYKUŁY