Pozwól sobie pomóc

14

Kluby Pracy to jedno z najpopularniejszych narzędzi jakimi dysponują urzędy pracy, aby pomóc osobie bezrobotnej w znalezieniu pracy. Jak szukać pracy? Gdzie zdobyć lub podwyższyć kwalifikacje? Jak przekonać do siebie pracodawcę? Te i tym podobne pytania zadajemy sobie często i równie często nie potrafimy na nie odpowiedzieć.

W takiej chwili warto zapisać się do Klubu Pracy i skorzystać z pomocy osób w nim pracujących. Dla każdego zainteresowanego takie wsparcie jest bezpłatne i warto z niego skorzystać.

Kluby Pracy zajmują się przygotowaniem osób bezrobotnych i poszukujących pracy do aktywnego poszukiwania pracy oraz dobrego przygotowania do podjęcia zatrudnienia. W ramach ich działania prowadzone są szkolenia i warsztaty z zakresu umiejętności aktywnego poszukiwania zatrudnienia.

Wszyscy zainteresowani – osoby zarejestrowane w urzędzie pracy – uczestnicząc w zajęciach mogą m.in.:
– nauczyć się technik aktywnego poszukiwania pracy,
– poznać swoje mocne i słabe strony,
– nauczyć się pisania życiorysu, listu motywacyjnego, własnej oferty,
– nabyć umiejętności prowadzenia rozmów z pracodawcami,
– poznać zasady analizowania ofert pracy,
– poznać swoje predyspozycje zawodowe,
– wzmocnić wiarę we własne siły i możliwości.

Zajęcia w Klubach Pracy prowadzone są przez specjalistę – lidera Klubu Pracy. Ćwiczenia, symulacje czy wideo treningi, jakie przeprowadza on z uczestnikami warsztatów, pozwalają w sposób praktyczny przygotować się do poszukiwania pracy, czy też ocenić jakie błędy popełnia osoba poszukująca pracy choćby w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Ważne jest również to, że po ukończonym szkoleniu czy warsztatów członek klubu nie zostaje pozostawiony sam sobie i nadal może liczyć na pomoc ze strony lidera, korzystać z jego wiedzy i wsparcia.

Podczas konsultacji indywidualnych, służących korekcie dotychczasowego sposobu poszukiwania pracy – z których skorzystać może każda zainteresowana osoba – można również:
– przeanalizować przyczyny niepowodzeń w poszukiwaniu pracy,
– przygotować dokumenty aplikacyjne (życiorys i list motywacyjny),
– otrzymać porady oraz wsparcie psychiczne, nauczyć się radzić ze stresem,
– zapoznać się z ofertami pracy zamieszczonymi w prasie,
– dowiedzieć się o obowiązujących przepisach prawnych, procedurach postępowania przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej,
– poznać lokalnych przedsiębiorców i profil ich działania,
– skorzystać z telefonu, oraz nowoczesnych stanowisk komputerowych z dostępem do drukarek i Internetu.

Uczestnictwo w zajęciach Klubu Pracy zwiększa szansę na znalezienie pracy, nie tylko dlatego, że zajęcia podnoszą wiarę w siebie, w swoje możliwości, ale także uczą nowych umiejętności i uświadamiają, że warto być osobą aktywną. Poszukując pracy należy pamiętać, że tylko od naszej aktywności zależy nasza przyszłość. Dlatego koniecznie należy skorzystać z usług Klubów Pracy, które w naszym rejonie mieszczą się w Lubinie, Rudnej oraz Ścinawie.

Klub Pracy w Lubinie: Powiatowy Urząd Pracy, ul. J. Kilińskiego 12b, pok. 22 parter, tel. 076/746-14-98, e-mail: klub.pracy.lubin@puplubin.pl.
Klub Pracy w Rudnej: Urząd Gminy, Pl. Zwycięstwa 15, pok. 11 parter, tel. 076/846-98-94, tel. kom. 781-301-400, e-mail:klub.pracy.rudna@puplubin.pl.
Klub Pracy w Ścinawie: Urząd Miasta i Gminy, Rynek 17, pok. 16 parter, tel. kom. 781-304-500, e-mail:klub.pracy.scinawa@puplubin.pl.


POWIĄZANE ARTYKUŁY