Worek medali karateków

122

Trzy złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale wywalczyli lubińscy karatecy na Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w Legnicy.

W kategorii kumite powyżej 90 kg Tomasz Mazurek zdominował zawody, zdobywając złoty medal. W finale lubinianin pokonał zawodnika gospodarzy. W kategorii do 90 kg zwyciężył Rafał Rozmus, pokonując w finale rywala z Team Karate Tora Praga. Grzegorz Dworak zapewnił kolejny medal, zdobywając brąz w kategorii kumite powyżej90 kg.

Imponujące rezultaty osiągnęli również lubińscy juniorzy. Władysław Szypaczowski był najlepszy w kategorii kadet do 40 kg. Hlib Biliavskyy oraz Nadia Andracka zdobyli srebrne krążki odpowiednio w kategoriach młodzik do 55kg oraz juniorka młodsza do 55 kg. Milena Różańska i Alan Zych zajęli 3. miejsca.

– Wysoki poziom organizacyjny turnieju przyciągnął wielu wspaniałych zawodników. Dziękujemy bardzo organizatorom za zaproszenie – mówi Ryszard Semik, trener Lubińskiego Klubu Karate Kyokushin.