Poszukiwacze skarbów w lubińskim parku

38

Geocaching, czyli poszukiwanie skarbów przy pomocy GPS cieszy się coraz większą popularnością. Skrytek, również na terenie powiatu lubińskiego, można znaleźć mnóstwo. W parku Wrocławskim jest na razie jedna, ale od soboty przybędą jeszcze dwie. Tego też dnia spotkają się tu geocacherzy. To dobra okazja dla tych, którzy chwieliby rozpocząć przygodę z poszukiwaniem skarbów, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat geocachingu.

Drewniaczki, czyli geocoin
Drewniaczki, czyli geocoin

Na spotkanie w parku Wrocławskim przyjadą zapaleni geocacherzy. Na razie zapowiedziało się około 40 osób. „W cieniu wielkich dinozaurów i zwierząt z pobliskiego zoo będzie można miło spędzić czas na geoplotach” – tak zachęca do udziału w imprezie jej organizator, czyli Centrum Edukacji Przyrodniczej.

Specjalnie na to spotkanie CEP przygotował swoje wood geocoin, zwane drewniaczkami, czyli drewniane monety, które można znaleźć w niektórych skrytkach. Są geocacherzy, którzy takich monet mają całkiem sporo.

– Oprócz spotkania geocacherów i pogawędki o skrytkach, będziemy też mieli Przedświąteczną Giełdę Drewniaczkową, podczas której będzie można zdobyć nasze geocoiny, ale też wymienić swoje – mówi Agata Bończak, kierownik Centrum Edukacji Przyrodniczej.

Ponadto w programie jest jeszcze wymiana i prezentacja Travel Bug, prezentacja z wypraw geocacherskich w ciekawe zakątki kraju oraz dyskusja o trailu Geocachingowa Obwodnica Lubina.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12 w budynku edukacyjnym w parku Wrocławskim. A o godzinie 13 każdy będzie mógł spotkać się i porozmawiać z geocacherami. To dobra okazja dla tych, którzy chcieliby przyłączyć się do zabawy. W tym przypadku nie ma ograniczeń wiekowych, to rozrywka dla całej rodziny. Przyjść na sobotnie spotkanie, 17 grudnia, może więc każdy.

– W tej chwili w parku Wrocławskim jest jedna skrytka, ale w sobotę umieścimy kolejne dwie – dodaje Agata Bończak. – W sumie w parku może zostać umieszczonych pięć takich skrytek, ze względu na zasady geocachingu, które mówią, że mogą one być w odległości minimum 160 metrów – przyznaje.

W przyszłości więc być może w lubińskim parku pojawią się jeszcze dwie kolejne skrytki.

Geocacherzy więcej informacji znajdą TUTAJ.

Geocaching to gra polegająca na szukaniu skarbów. Przy pomocy urządzeń GPS gracze starają się odnaleźć skrytki geocache, zwane też „keszami”, a następnie dzielą się swoimi wrażeniami w internecie.

 

 

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY