Szkolne melodie po raz pierwszy

768

Prawie 30 młodych artystów z kilku miejscowości zaprezentowało się w sali koncertowej Centrum Działań Twórczych w Lubinie podczas Regionalnego Przeglądu Piosenki Dzieci i Młodzieży z placówek specjalnych „Szkolne melodie 2024”. Była to pierwsza edycja tego muzycznego wydarzenia, ale – sądząc po niemałym zainteresowaniu i uśmiechach na twarzach uczestników – prawdopodobnie nie ostatnia.

Organizatorem konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubinie, a współorganizatorem CDT w Lubinie.

– Mam nadzieję, że zabierzemy dzisiaj Państwa w niezwykłą podróż do świata słowa, gestu, symbolu muzyki, do świata emocji i pięknych wrażeń. Tego sobie i Państwu życzę, żebyśmy wspólnie doświadczyli – mówił tuż przed rozpoczęciem muzycznych zmagań Arkadiusz Łomoć, dyrektor ds. dydaktycznych w SOSzW w Lubinie, a jednocześnie jeden z członków jury.

– W przypadku oceny bardzo ważny będzie ogólny wyraz i zaangażowanie uczestnika. Intonacja czy muzykalność mają mniejsze znaczenie. Ważne jest, że dziecko niepełnosprawne ma odwagę wyjść, zaśpiewać i zaprezentować się z najlepszej strony – tłumaczy.

W komisji oceniającej zasiedli również: Dorota Gumienna, nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Lubinie, Izabela Matuszewska, nauczycielka muzyki i dyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu oraz Joanna Pawlik, nauczycielka rytmiki.

Jako pierwszy na scenie w utworze „Alleluja” zaprezentował się zespół instrumentalny Dzwoneczkowa Orkiestra pod kierownictwem Katarzyny Knihnickiej w składzie: Martyna Klemenska, Wiktor Wawrzyniak, Krystian Warchoł-Nowak i Hubert Słomka.

Konkurs wokalny „Szkolne Melodie 2024” skierowany był dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym. Ma on na celu rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów w zakresie wokalnym, muzycznym i instrumentalnym.

W zabawie wzięło udział 26 podopiecznych z placówek z Głogowa, Jędrzychowa, Legnicy, Żmigrodu, Bolesławca i Lubina.

Fot. SzK


POWIĄZANE ARTYKUŁY